دکتر حمیدرضا فتحی / تزریقات زیبایی / تزریق بوتاکس پیشانی و صورت
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

تزریق بوتاکس پیشانی و صورت

جذابیت چهره، زیبایی صورت، خاص بودن و تمامی این کلمات منجر شده است تا خانم ها و اقایان زیادی در دنیا علاقه مند به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی شوند. زیرا با تزریق بوتاکس می توانند به راحتی مشکلاتی که بر روی چهره آنها ایجاد شده است را ترمیم کنند. از جمله مشکلاتی همچون چین و چروک های ایجاد شده بر روی صورت، مخصوصا در ناحیه پیشانی.

روش های بسیاری وجود دارد که می تواند به از بین رفتن چین و چروک های صورت و پیشانی کمک کند. اما از میان تمامی این روش ها، باید به تزریق بوتاکس اشاره کنیم. بوتاکس متداول ترین و رایج ترین روش برای برطرف کردن چین و چروک ها از روی صورت می باشد. علاوه بر آن تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی یک روش مقرون به صرفه بوده و در کنار تزریق چربی و ژل می تواند کارساز باشد.

این عمل به هیچ عنوان نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تنها کافی است به پزشک متخصص مراجعه نمایید. پس از آن موفق خواهید شد در مدت زمان کوتاهی اقدام به تزریق بوتاکس نموده و زیبایی و جوانی را به چهره خود بازگردانید. تزریق بوتاکس هم در ایران و هم در کلینیک های معتبر جهان انجام می شود. زیرا در تمام دنیا، در طی سالهای اخیر زیبایی اهمیت زیادی به دست آورده است.

نحوه تهیه ماده بوتاکس از سم بوتولینوم

تمام افرادی که قصد دارند اقدام به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی نمایند، بهتر است بدانند این ماده از چه چیزی ساخته میشود، و آیا خطراتی برای بدن در پی دارد یا خیر. باید بیان کنیم که ماده بوتاکس در اصل نوعی سم می باشد، که از آن برای مصارف مختلفی استفاده می شود. این سم از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید و می تواند عضلات صورت را فلج کند.

البته در صورتی که تزریق بوتاکس بر روی صورت بیش از اندازه انجام شود، می تواند فلج شدن عضلات بدن را به همراه داشته باشد. که این مسئله خود می تواند دلیلی برای مرگ به شمار رود. اما اگر پزشک متخصص و با تجربه به میزان کافی تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی انجام دهد، می تواند چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست صورت را برطرف کند. در حالی که هیچ خطر مرگی برای شخص در پی نداشته باشد.

به طور کلی تنها کافی است چند سی سی از سم بوتاکس در زیر پوست تزریق شود. تا پس از آن عضلات صورت فلج شده و در کمترین زمان ممکن جوانی و جذابیت به چهره باز گردد. فلج شدن پوست می تواند منجر به برطرف شدن افتادگی و چین و چروک روی صورت شده، و در نتیجه جوانی و زیبایی به صورت باز گردد.

مدت زمان کسب نتیجه بعد از تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی

در زمان های قدیم هیچ روشی برای از بین بردن چین و چروک های چهره وجود نداشت. اما پس از آن که سم بوتاکس تولید شد، بسیاری از پزشکان از آن برای درمان و رفع ایرادات چهره استفاده کردند. البته در ابتدا از بوتاکس بیشتر برای درمان میگرن های عصبی استفاده می شود. اما پس از آن که علم پزشکی بیشتر پیشرفت کرد، پزشکان به این نتیجه رسیدند که بوتاکس می تواند در جراحی های زیبایی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اولین و شایع ترین تزریق بوتاکس، بر روی پیشانی انجام شود. افراد زیادی وجود داشتند که بر روی پیشانی خود چین و چروک های زیادی مشاهده می کردند. از این رو اقدام به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی خود نموده و تمامی ایرادات را از چهره خود رفع کردند. البته ابتدا تزریق بوتاکس بر روی پیشانی انجام شد. اما پس از آن اطراف لب، چشم، گونه، چانه و … نیز از این سم دریافت کردند و چهره با تغییرات بسیاری مواجه شد.

تزریق بوتاکس را باید یک روش درمانی موقت به شمار آوریم، که پس از مدت کوتاهی از بین می رود. اشخاص زیادی هستند که تصور می کنند تنها با یک بار تزریق بوتاکس بر روی صورت و پیشانی می توانند موفق شوند تمامی ایرادات چهره را برای همیشه از بین برند. اما باید بگوییم که این روش درمانی به هیچ عنوان مدت ماندگاری طولانی ای ندارد.

پس از آن که مدت زمان کسب نتیجه تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی از بین رود، چهره به حالت قبل خود باز خواهد گشت. حتی ممکن است چین و چروک های صورت بیشتر نیز شوند. اما این روش به طور معمول می توان بین 6 الی 12 ماه، چهره را جوان و زیبا کند. افرادی که علاقه مند هستند برای مدت بیشتری از پوست جوان برخوردار شوند، بهتر است به سراغ تزریق ژل یا چربی روند.

کاربردهای تزریق بوتاکس

اغلب مردم فکر می‌کنند از روش بوتاکس تنها با هدف زیبایی استفاده می‌شود. درحالی که بوتاکس به عنوان روش‌ درمانی نیز مورد توجه قرار گرفته است. موارد کاربرد بوتاکس برای زیبایی و درمان از این قرار است:

کاربردهای زیبایی :

 • رفع چروک گردن
 • بالا بردن نوک بینی
 • برطرف کردن خط اخم
 • رفع خطوط افقی پیشانی
 • بالا کشیدن افتادگی گوشه‌های لب
 • درمان چین و چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم

کابردهای درمانی :

 • میگرن مزمن
 • افتادگی پلک
 • اسپاسم عضلات گردن
 • مثانه پرکار یا بیش فعال
 • درمان تعریق بیش از حد
 • درمان پرش عضلات چشم یا پریدن پلک
 • برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی

دلایل ایجاد چین و چروک بر روی صورت و پیشانی 

بدون شک دلایل مختلف زیادی وجود دارد، که منجر می شود تا بر روی چهره و پیشانی انسان چین و چروک ایجاد شود. یکی از مهمترین این عوامل، افزایش سن می باشد. افرادی که پا به سن می گذارند و از سی سالگی عبور می کنند، کم کم و به مرور زمان درگیر مشکل افتادگی و شل شدن پوست می شوند. تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی می تواند منجر به فلج کردن عضلات صورت شده، و خطوط و چین و چروک را از روی چهره برطرف نماید.

از دیگر دلایلی که می توانیم برای بروز چین و چروک بر روی پوست صورت و پیشانی بیان کنیم، ناراحتی های عصبی و روانی است. افراد زیادی در دوره ای زندگی می کنند که با مشکلات مالی و خانوادگی دست و پنجه نرم می کنند. این مشکلات به میزان قابل توجهی می تواند باعث بروز چین و چروک بر روی چهره شود. برای برطرف کردن تمامی ایرادات از روی پوست صورت، بهترین روش تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی خواهد بود.

کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس 

مسلما هر شخصی در هر سنی نمی تواند اقدام به تزریق بوتاکس نماید. افرادی که تمایل به انجام این کار دارند، لازم است شرایط مناسبی داشته باشند. اولین مسئله داشتن سلامت جسمی کامل است. اشخاصی که باردار هستند، یا سابقه بیماری های عصبی عضلانی دارند، یا در دوران شیردهی به سر می برند، قادر نیستند اقدام به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی نمایند.

از طرف دیگر اشخاصی که حداقل دارای 18 سال سن هستند نیز بهتر است از تزریق بوتاکس بر روی صورت و پیشانی خود اجتناب کنند. پس با این تفاسیر افرادی که دارای شرایط زیر نباشند، می توانند از بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت و پیشانی خود استفاده نمایند. شرایطی همچون:

 • اشخاصی که دارای صورت نامتقارن هستند.
 • افرادی که دچار مشکل افتادگی پلک هستند.
 • اشخاصی که از پوست ضخیمی برخوردار می باشند.
 • افرادی که در محل تزریق بوتاکس، دچار عارضه پوستی شده اند.
 • اشخاصی که در ماهیچه مورد نظر برای تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی دچار ضعف باشند.
 • کسانی که در صورت خود زخم های عمیقی دارند.

مهمترین مزایای تزریق بوتاکس بر روی پیشانی و صورت 

بدون شک هر روش درمانی زیبایی، به دلیل مزایای زیادی که دارد توسط انسان ها انتخاب می شود. پس از آنجایی که تزریق بوتاکس نیز در دنیا بسیار رایج و محبوب است، مزایای زیادی را با خود در پی دارد. از جمله مهمترین این مزایا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که اقدام به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی می نمایند، نیازی به استراحت ندارد و قادر هستند به سرعت پس از تزریق بوتاکس به سراغ فعالیت های روزانه خود روند.
 • بوتاکس می تواند به خوبی تمامی چین و چروک ها را از روی پیشانی و چهره برداشته و به صورت جوانی را بازگرداند. به همین دلیل هر شخصی در هر سنی می تواند بوتاکس بر روی صورت خود تزریق نموده و ظاهر خود را بهبود بخشد.
 • تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی نیازی به بیهوشی نداشته و در زمان کوتاهی انجام می شود.
 • بوتاکس را باید یک روش درمانی رایج و عالی به شمار آوریم که تمامی خطوط و چین و چروک های صورت را از بین می برد. این روش درمانی نتیجه مناسبی را برای فرد به همراه داشته و منجر می شود تا چهره به حالت طبیعی خود باز گردد.

عوامل موثر در افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی 

برای آنکه بتوانید برای مدت زمان طولانی ترین از ماندگاری بوتاکس برخوردار شوید، لازم است پوست شما دارای ویژگی های خاصی باشد. در اصل مدت معمولی ماندگاری بوتاکس بر روی چهره بین 6 الی 12 ماه خواهد بود. اما برخی از عوامل ممکن است منجر به افزایش مدت ماندگاری بوتاکس بر روی چهره شود. از جمله موارد زیر:

میزان و عمق چین و چروک های پوست

در اصل هر چه میزان و عمق چین و چروک های پوست بیشتر باشد، مدت ماندگاری بوتاکس کمتر خواهد بود. پس پیش از ان که اقدام به تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی نمایید، بهتر است به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. تا محل مناسب برای تزریق بوتاکس را شناسایی نموده، و به میزان لازم از این سم بر روی پوست تزریق کند.

چین و چروک هایی که بر روی پیشانی و صورت به وجود می آیند، به دو دسته دینامیک و استاتیک دسته بندی می شوند. اصولا چین و چروک های استاتیک خطوطی هستند که همیشه بر روی چهره وجود دارند  دیده می شوند. حتی وقتی که هیچ بخشی از چهره تکان نمی خورد، این چین و چروک دیده می شوند. برای آنکه بتوان آنها را از بین برد، بهتر است به روش هایی غیر از تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی مراجعه کرد.

اما نوع دیگری از چین و چروک ها وجود دارند که تنها در زمان های خاص بر روی چهره ایجاد می شوند. از جمله چین و چروک های اطراف لب در زمان خندیدن، یا اطراف چشم در زمان اخم کردن و … . این چین و چروک ها را به راحتی می توان با روش تزریق بوتاکس از روی چهره برطرف نمود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی

هر چه قدر پزشک در تزریق بوتاکس مهارت داشته باشد، باز هم لازم است بیمار مراقبت های خاصی را مد نظر قرار دهد. مراقبت هایی که می توانند در کسب نتیجه مطلوب موثر واقع شده، و نتیجه بهتری برای بیمار به بار آورد. اولین مسئله عدم ماساژ دادن صورت بعد از تزریق بوتاکس است. بیمارانی که پس از تزریق می خوابند یا چهره خود را ماساژ می دهند، معمولا دچار مشکلات و عوارض خطرناکی می شود.

اگر بعد از تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی دچار سردرد شدید، بهتر است از مسکن هایی همچون استامینوفن استفاده کنید. افراد معدودی هستند که بعد از تزریق کردن بوتاکس، با کبودی در چهره مواجه می شوند. این دسته از افراد می توانند بخشی از کبودی را با لوازم آرایشی بپوشانند. تا پس از چند روز به طور طبیعی کبودی ها از چهره برطرف شود.

تاثیر تزریق کردن بوتاکس بر روی صورت را در کمترین زمان ممکن بین 3 الی 10 روز مشاهده خواهید کرد. اگر بوتاکس به درستی بر روی صورت تزریق شده باشد، می تواند به مدت 6 الی 12 ماه بر روی چهره تاثیرات خود را باقی بگذارد. البته برخی از افراد نیز وجود دارند که بوتاکس در بدن آنها زودتر حل می شود. پس ممکن است مدت ماندگاری تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی آنها، بین 2 الی 7 ماه طول بکشد.

مهمترین عوامل تاثیر گذار در هزینه بوتاکس 

برای آنکه بتوانید هزینه نهایی تزریق بوتاکس بر روی پیشانی و صورت خود را محاسبه کنید، لازم است شرایط خاصی را مد نظر قرار دهید. از جمله میزان دستمزد پزشک و محلی که تزریق بوتاکس در آن انجام می شود. زیرا اصولا بوتاکس در کلینیک های معتبر تزریق می شود. از سوی دیگر میزان ماده بوتاکسی که بر روی صورت تزریق می شود نیز، در هزینه آن تاثیر گذار است.

در کنار عوامل یاد شده، میزان و عمق چین و چروک های صورت و پیشانی نیز در هزینه تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی موثر خواهد بود. زیرا هر چه عمق چین و چروک ها بر روی چهره بیشتر باشد، بوتاکس بیشتری نیاز خواهد داشت. از این رو ماده بوتاکسی که برای این نوع چین و چروک ها استفاده می شود نیز، بیشتر از حد معمول خواهد بود.

بهتر است پیش از تزریق بوتاکس، به پزشک متخصص مراجعه نموده و در مورد هزینه های این روش جراحی زیبایی اطلاعاتی به دست آورید. افراد بسیاری هستند که در بیمارستان اقدام به تزریق بوتاکس می نمایند، در حالی که برخی در کلینیک های زیبایی. هر یک از این مکان نیز مسلما در هزینه نهایی تزریق بوتاکس به صورت و پیشانی تاثیر گذار خواهد بود.

به منظور دریافت مشاوره‌های حرفه ای و تخصصی در خصوص جراحی بینی، جراحی سینه، جراحی پلک، جراحی لیپوماتیک، جراحی باسن و تزریق بوتاکس و ژل در خصوص جوانسازی صورت با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی  دکتر حمیدرضا فتحی تماس بگیرید. همچنین جهت آشنایی بیشتر می توانید ویدئوهای آموزشی دکتر را در وب سایت اپارات مشاهده نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دکتر حمیدرضا فتحی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر حمیدرضا فتحی

دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *