در این صفحه دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی با سال ها تجربه در زمینه انجام انواع جراحی ترمیمی و زیبایی به پرتکرارترین سوالات مراجعه کنندگان پیرامون جراحی لیپوماتیک کمر و پهلوها پاسخ داده است.

سوالات جراحی لیپوماتیک توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی

جراحی لیپوماتیک چیست

جراحی لیپوماتیک یکی از روش‌های جراحی آسان، مطمئن و بی‌خطر برای رسیدن به کمری باریک و پهلوهایی خوش فرم است؛ البته برای افرادی که با مشکلات ناشی از چاقی موضعی در ناحیه کمر و پهلو مواجه هستند. نه افرادی که اساسا اضافه دارند و چاق هستند!

آیا می توان لیپوماتیک را به عنوان روشی برای لاغری‌ انجام داد

خیر! به هیچ یک از روش‌های جراحی ترمیمی و زیبایی نباید به چشم راه حلی برای کاهش وزن و لاغری نگاه کرد. اما افرادی که دارای چربی موضعی و چاقی در برخی نواحی بدن‌شان مثل کمر و پهلوها، ران‌ها و کفل‌ها هستند می‌توانند با انجام این عمل به اندامی زیبا و خوش فرم برسند. برای این افراد کاهش وزن بخش اجتناب‌ناپذیری از پیامدهای مثبت جراحی لیپوماتیک به حساب می آید.

با دکتر فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تماس بگیرید و از مشاوره های حرفه ای در زمینه انواع جراحی های زیبایی و پلاستیک بهره مند شوید.

چربی‌هایی که به وسیله لیپوماتیک خارج می‌شوند برگشت‌پذیر هستند یا خیر

در هربار انجام این عمل، حدود 6 تا 8 لیتر چربی اضافه از بدن فرد خارج می‌شود. این چربی دیگر قابل بازگشت نیست. اینکه می‌گویند جای چربی‌ها بعد از عمل دوباره پر می‌شود به هیچ وجه صحت ندارد. به این شرط که بیمار بعد از انجام جراحی و بعد از گذراندن دوران نقاهت روش زندگی سالمی را در پیش بگیرد. یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات ورزشی روزانه امکان بازگشت چربی‌ها و تجمع آن در نقاط مختلف بدن را غیرممکن می‌سازد.

مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک نیاز به همراهی فرد بالغ و حضور دائم کنار بیمار دارد یا خیر

بعد از این عمل نیاز نیست یک فرد بالغ به صورت 24 ساعته کنار بیمار باشد. البته حضور یک فرد قطعا به بیمار کمک می‌کند. اما مراقبت های بعد از انجام لیپوماتیک بسیار ساده هستند. کافی ست بیمار تا چند روز از خوردن نمک خودداری کند چون ورم ناشی از جراحی بیشتر می‌شود. نشستن در زاویه 90 درجه برای مدت طولانی ممنوع است چون به کمر فشار می‌آید و بهتر است بیمار گن مخصوص بپوشد تا کمر بعد از عمل فرم زیباتری بگیرد. تمرینات ورزشی نیز با صلاحدید متخصص زیبایی یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی چند روز بعد از انجام لیپوماتیک شروع می‌شود.

سن مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک چه زمانی است

چاقی موضعی اغلب موجب کاهش اعتماد به نفس افراد در هر سن و سالی می‌شود. اما باید این نکته را در نظر داشت که این عمل باید در زمانی انجام شود که رشد قدی و وزنی فرد کامل شده باشد؛ یعنی پایان 18 سالگی. ناگفته نماند که ما به خانم‌ها توصیه می‌کنیم که بعد از انجام زایمان و اتمام دوره بارداری برای انجام لیپوماتیک به پزشک و متخصص زیبایی مراجعه کنند. چون بارداری تا حد زیادی منجر به جذب و تجمع چربی‌های اضافه در بدن می‌شود و نتایج جراحی را تا حد زیادی از بین می‌برد.

آیا این جراحی جزو جراحی‌های خطرناک است

خیر! لیپوماتیک یکی از بی‌خطرترین روش‌های جراحی موضعی است. دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. معمولا چند روز بعد از جراحی سوزش‌، قرمزی و تورم موجود در اطراف شکاف‌های لوله کانولا که چندان هم آزار دهنده نیست از بین می رود.

بهترین متخصص زیبایی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان لیپوماتیک پشت کمر و نیز انجام جراحی لیفت نقاط مختلف بدن از جمله کمر، باسن، شکم، صورت، بازوها و ران‌ها در شهر تهران هستند. از جمله سایر تخصص‌ها و مهارت‌های دکتر می‌توان به انجام جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی سینه، لیپوساکشن و لیپوماتیک، تزریق ژل و بوتاکس و غیره اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با انواع جراحی زیبایی می توانید ویدئوهای دکتر فتحی را در وب سایت آپارات مشاهده نمایید. همچنین برای اخذ نوبت مشاوره حرفه ای با ایشان در تماس باشید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت بهترین متخصص زیبایی دکتر حمیدرضا فتحی