دکتر حمیدرضا فتحی بهترین متخصص زیبایی در تهران در این مطلب سعی بر آن داشته اند تا به پرتکرارترین سوالات شما درخصوص عمل جراحی بینی یا جراحی رینوپلاستی پاسخ دهند.

عمل جراحی بینی یا جراحی رینوپلاستی توسط دکتر فتحی بهترین متخصص زیبایی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست

جراحی زیبایی بینی با هدف افزایش رضایت فرد از شکل ظاهری بینی انجام می شود. بر این اساس جراحی بینی در سه دسته عمل بینی گوشتی، بینی استخوانی و بینی معمولی تفکیک می‌شود. اغلب مراجعه کنندگانی که می‌خواهند جراحی زیبایی بینی انجام بدهند سوالاتی در ذهن دارند که در اکثر مواقع بین همه آنها مشترک است. بهترین متخصص زیبایی در تهران دکتر حمیدرضا فتحی پاسخ رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان را در اختیار دنبال‌کنندگان سایت قرار داده است که در ادامه می‌خوانید.

اینکه می‌گویند بینی‌های گوشتی بعد از عمل جراحی دوباره به حالت قبل از عمل برمی‌گردند درست است

امروزه تکنیک جراحی بینی های گوشتی در مقایسه با گذشته خیلی فرق کرده است. در گذشته لایه ضخیم زیر پوسته بینی‌های گوشتی را طی عمل جراحی نازک می‌کردند، این لایه با گذشت زمان دوباره تاحدودی به فرم قبل خود برمی‌گشت. امروزه در جراحی زیبایی بینی‌ های گوشتی با ایجاد یک ساختار و اسکلت غضروفی برای بینی، فرمی کاملا جدید برای بینی فرد ساخته می‌شود که عملا برگشت ناپذیر است. ناگفته نماند که از بین رفتن ورم بینی‌های گوشتی بعد از عمل بیشتر از بینی‌های استخوانی و معمولی زمان می برد. بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند باید به پزشکان متخصصی مراجعه کنند که برای جراحی زیبایی از متدهای روز پیروی می‌کنند.

بهترین زمان برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی چه سنی است

سن مناسب جراحی بینی از نظر متخصص زیبایی دکتر فتحی برای خانم‌ها 16 سال تمام و برای آقایان پایان 17 سالگی است. در این سن رشد استخوانی صورت کامل شده است؛ بنابراین بعد از عمل فرد دچار تغییرات ظاهری نمی‌شود.

باردار شدن بعد از جراحی رینوپلاستی موجب تغییر فرم بینی و بزرگ شدن آن می‌شود یا نه

واقعیت این است که بدن فرد هنگام بارداری متورم می‌شود. بینی نیز به عنوان یکی از اعضای بدن تحت تاثیر نوسانات دوران بارداری قرار گرفته و متورم خواهد شد. اما باید این را در نظر بگیرید همانگونه که بعد از زایمان و پایان دوران بارداری بدن به حالت قبل از بارداری برمی‌گردد، ورم بینی نیز به مرور از بین رفته و دوباره به فرم و سایز قبل از بارداری برمی‌گردد.

شنیده ایم که نوک بینی در بعضی موارد بعد از عمل جراحی می‌افتد، آیا واقعیت دارد

در عمل جراحی با استفاده از غضروف‌ها و قرار دادن آنها در بهترین مکان و همچنین با کمک بخیه‌های نگهدارنده، عملا بینی به گونه ای فرم می‌گیرد که امکان تغییر شکل و افتادن نوک آن وجود ندارد. مگر اینکه هنگام جراحی مشکلی پیش آمده باشد و جراحی به هر دلیلی خوب پیش نرفته باشد که منجر به وقوع چنین اتفاق نادری بعد از عمل جراحی شود.

احتمال اینکه بعد از انجام جراحی رینوپلاستی نیاز به عمل مجدد باشد چقدر است

آمار به دست آمده از بررسی نتیجه جراحی بینی تمام جراحان دنیا نشان می‌دهد که 10 درصد از جراحی‌های بینی انجام شده، نیاز به جراحی دوم وجود دارد. جراحی دوم بنا به دلایل مختلفی برای برطرف کردن مشکلات عمل اول انجام می‌شود. به جراحی دوم روتوش بینی گفته می‌شود. خوشبختانه بین بیماران ما موردی که نیاز به جراحی دوم داشته باشد وجود ندارد.

چند روز بعد از جراحی بینی می‌توان به کار فعالیت‌های روزانه پرداخت

معمولا از 4 روز تا 2 هفته بعد از عمل جراحی بینی می‌توان آرام آرام فعالیت‌های روزانه را شروع کرد. این مدت باتوجه به شرایط جراحی و سلامتی در هر فرد متفاوت است و توسط پزشک تشخیص داده می‌شود. ولی در بیشتر مواقع بعد از گذشت 4 روز و برداشتن پد روی بیی فرد می‌تواند کارهای سبک را انجام بدهد.

آیا تنفس بعد از جراحی زیبایی بینی با مشکل مواجه می‌شود

ترشحات و ورم بافت‌های داخلی بینی تا یک ماه بعد از انجام جراحی وجود دارد. به همین دلیل در این مدت ممکن است فرد با مشکلی مانند گرفتگی بینی و سنگین شدن تنفس مواجه شود. این موضوع کاملا موقتی است و در این زمان با کمک اسپری بازکننده بینی  برطرف می شود. اما در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چون با گذشت یک ماه بعد از عمل کم کم تنفس فرد به حالت عادی برمی‌گردد.

بهترین متخصص زیبایی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص انواع جراحی زیبایی و ترمیمی و فوق تخصص جراحی زیبایی بینی در تهران، با برگزاری جلسات متعدد مشاوره پیش از عمل جراحی، پاسخگوی همه سوالات بیماران است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع جراحی زیبایی و مشاهده نمونه کارهای دکتر حمیدرضا فتحی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. و ویدئوهای آموزشی ایشان را در وب سایت آپارات دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت متخصص زیبایی دکتر فتحی