دکتر حمیدرضا فتحی بهترین جراح زیبایی در تهران پاسخ پرتکرارترین سوالات مراجعه کنندگان در خصوص جراحی پروتز سینه یا پروتز پستان را در اختیار دنبال کنندگان سایت گذاشته اند که در این مقاله می‌خوانید.

سوالات جراحی پروتز سینه یا پروتز پستان توسط دکتر فتحی بهترین جراح زیبایی در تهران

جراحی پروتز سینه چیست

امروزه بسیاری از بانوان برای حجم دهندگی و فرم‌گیری بافت سینه‌هایشان خواهان انجام جراحی پروتز سینه هستند. از این رو پروتز سینه به یکی از جراحی‌های پرطرفدار تبدیل شده است. با این وجود هنوز هم در جلسات مشاوره سوالاتی مطرح می‌شود که میان اکثر مراجعه کنندگان مشترک است.

سایز پروتز پستان مناسب برای هر فرد چطور مشخص می‌شود

نکته مهم در این زمینه این است که انجام جراحی پروتز سینه نباید پستان را از شکل طبیعی خود خارج کند، فقط باید مشکلات آن برطرف شود. برخی از بیماران سایز پروتز بزرگ‌تر و فرمی را انتخاب می‌کنند که برایشان مناسب نیست. بهتر است در انتخاب سایز پروتز در جلسات مشاوره به پزشک اعتماد کنید.

برش‌های مورد نیاز برای قرار دادن پروتز سینه در کدام نواحی ایجاد می‌شوند و آیا جای برش‌ها بعد از جراحی خیلی به چشم می‌آید یا خیر

در بیشتر مواقع برش‌ها زیر پستان، دور هاله نوک سینه و گاهی نیز زیربغل ایجاد می‌شود. البته در برخی موارد دور ناف نیز برش ایجاد می‌شود که بسیار بسیار نادر است. در مجموع برش زیر سینه رایج‌ترین برش برای انجام این نوع جراحی است چون دسترسی پزشک به محل قرار دادن پروتز آسان می‌شود. این برش درست زیر خط سینه ایجاد می‌شود به همین دلیل بعد از جراحی و جذب بخیه‌ها به چشم نمی‌آید.

دوران نقاهت جراحی پروتز سینه چقدر طول می‌کشد

در این عمل زیبایی باتوجه به اینکه بیمار چند ساعت بعد از جراحی از بیمارستان مرخص می‌شود، دوران نقاهت کوتاهی دارد. اغلب بیماران 3 تا 5 روز بعد از انجام عمل می‌توانند فعالیت‌های روزانه شان را از سر بگیرند. البته شروع فعالیت روزانه به منظور انجام کارهای سنگین نیست. به بیماران توصیه می‌شود که تمرینات ورزشی و انجام اموری مثل جابه‌جا کردن وسایل خانه و کارهای سنگین که موجب بالارفتن فشار خون و افزایش دمای بدن می‌شود، 4 هفته بعد از عمل با صلاحدید پزشک بعد از انجام معاینات تکمیلی به آرامی شروع شود.

عمل پروتز پستان چه عوارضی دارد و آیا منجر به بروز سرطان می‌شود یا نه

چنانچه جراحی پروتز سینه درست انجام شده باشد و پزشک مهارت کافی داشته باشد، هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت. البته مراقبت بعد از عمل نیز بسیار اهمیت دارد. اگر بیمار به توصیه‌های بعد از جراحی عمل نکند، ممکن است دچار عفونت، پارگی یا نشت پروتز، جابجایی پروتز یا تشکیل کپسول سفت دور سینه شود. اما با اطمینان می‌توان گفت جراحی پروتز سینه منجر به بروز سرطان نمی‌شود. تحقیقات جهانی این اطمینان را به پزشکان و بیماران داده اند.

آیا بعد از عمل پروتز پستان می‌توان به نوزاد شیر داد

پروتز سینه مانع شیردهی نمی‌شود، به این شرط که پروتزها زیر دیواره عضلانی قفسه سینه قرار بگیرند. انتخاب جراح متخصص در این مورد خیلی اهمیت دارد. از یک سو پروتز باید درست وسط سینه قرار بگیرد تا سینه بعد از جراحی فرم طبیعی داشته باشد و از نیمرخ غیرطبیعی و به اصطلاح مصنوعی نباشد. از سوی دیگر باید زیر بافت عضلانی سینه قرار بگیرد تا مشکلی برای شیر دادن به نوزاد ایجاد نشود.

بهترین زمان برای انجام پروتز سینه چه سنی است

پروتز سینه بیشتر برای افرادی که به دلیل افزایش سن با افتادگی سینه مواجه شده اند و نیز افرادی که دیگر قصد بارداری و شیردهی ندارند، انجام می‌شود. انجام این جراحی برای افرادی که تازه زایمان کردند و نوزاد شیرخوار دارند توصیه نمی‌شود. اما اگر بعد از انجام جراحی فرد باردار شود و تحت نظر پزشک و جراح زیبایی باشد مشکل چندانی به وجود نمی‌آید.

اگر بعد از مدتی از نتیجه عمل پروتز پستان پشیمان شدیم، می‌توان پروتزها را خارج کرد و یا سایزشان را تغییر داد

بله. هیچ ممانعتی برای انجام جراحی دوباره و یا برداشتن پروتزها وجود ندارد.

ماندگاری پروتزها و به اصطلاح عمر مفید پروتزها چقدر هست

پروتزها اغلب از جنس سلیکون مستحکم و بادوام هستند. در عین حال به دلیل نرم بودن، حالت طبیعی سینه را تداعی می‌کنند. پروتزها معمولا تا 10 سال بعد از انجام جراحی دچار مشکل نمی‌شوند. مگر اینکه به آنها ضربه وارد شود یا بر اثر انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین عمرشان کوتاه شود. در این صورت باید پروتز تعویض شود.

آیا حس طبیعی سینه‌ها به خصوص قسمت نوک پستان بعد از جراحی از بین می‌رود

خیر! نوک پستان ها با قرار دادن پروتز حس طبیعی خود را از دست نمی‌دهند. البته حس سینه بعد از انجام جراحی ممکن است بیشتر یا کمتر شود. در بعضی موارد 6 تا 12 ماه بعد از انجام جراحی طول می‌کشد تا حس سینه ها به حالت قبل برگردد. اما هیچ گاه حس سینه به طور کامل از بین نمی‌رود. مگر اینکه پروتز سینه توسط پزشک متخصص و ماهر انجام نشده باشد.

بهترین جراح زیبایی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و جراح زیبایی سابقه ای طولانی در زمینه جراحی پروتز سینه، اتوپلاستی، عمل رینوپلاستی، عمل ابدومینوپلاستی، جراحی زیبایی صورت، جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن، تزریق ژل و بوتاکس دارند و بهترین جراح زیبایی در تهران هستند. جهت مشاهده نمونه جراحی های انجام شده توسط ایشان به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت بهترین جراح زیبایی در تهران دکتر فتحی