دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی باسن / عمل پروتز باسن چگونه انجام می شود ؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

عمل پروتز باسن چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی باسن یکی از شایع ترین انواع جراحی پلاستیک به خصوص در بین بانوان است که شامل جراحی بزرگ کردن باسن یا حجم دهی با پروتز باسن و همچنین جراحی کوچک کردن باسن است که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود.خانم های بسیاری در دنیا وجود دارند، که به دلیل نداشتن تناسب اندام، از اعتماد به نفس کمی برخوردار می باشند. این دسته از افراد برای آن که بتوانند زیبایی اندام خود را افزایش دهند، به سراغ جراحی پروتز باسن می روند. تا در کنار پروتز سینه، گونه، لب و …. جذابیت خود را افزایش دهند.

با انجام پروتز باسن، می توان به این قسمت از بدن جذابیت و فرم زیبایی داد. بیشتر خانم هایی که از تناسب اندام خود ناراضی هستند، به سراغ انجام این روش درمانی می روند. تا باسن خود را برجسته نموده و تناسب اندام خود را تضمین نمایند. البته افراد ممکن است انگیزه های دیگری نیز برای انجام جراحی پروتز باسن داشته باشند.

پیش از آنکه به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش جراحی دست یابیم، بهتر است بدانیم منظور از پروتز باسن چیست؟

جراحی زیبایی باسن و پروتز باسن و بزرگ کردن باسن توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

منظور از جراحی پروتز باسن یا تقویت لگن چیست؟

جراحی تقویت لگن از طریق کاشت یا انتقال چربی، عرض باسن را افزایش می دهد و شکل لگن را می تراشید. هر دو روش، یک شکل ظاهری زنانه و منحنی تر برای بدن خانم ها ایجاد می کند. به همین دلیل افزایش مفصل ران یک روش محبوب برای زنان است. البته این روش درمانی برای خانم هایی که علاقه مند به داشتن اندام ساعت شنی هستند، بهترین انتخاب می باشد.

جراحی پروتز باسن معمولاً از لاستیک سیلیکونی نیمه جامد نرم، مشابه ماده ای که در تقویت باسن استفاده می شود، ساخته می شود. بسیاری از جراحان با تزریق چربی از بافت های چربی، شکل طبیعی به باسن می دهند. که در واقع این روش در طی سالهای اخیر بسیار طرفدار یافته است.

افرادی که جراحی پروتز باسن را برای جذابیت بیشتر بدن خود انتخاب می کنند، لازم است تحت بیهوشی عمومی قرار گیرند. در غیر این صورت این روش درمانی می تواند برای آنها خطرات بسیاری به همراه داشته باشد.

جراح با ایجاد یک برش در زیر خط کمر، هر ایمپلنت را در زیر لایه فاسیای زیر جلدی قرار می دهد. این روش درمانی با استفاده از پروتز و تزریق چربی انجام می شود. در برخی موارد نیز ممکن است پزشک هر دو روش را به صورت ترکیبی در نظر گرفته و اقدام به جراحی پروتز باسن می نماید.

لازم است برای آن که پروتز به خوبی در قسمت باسن صورت پذیرد، برش ها با بخیه و یا چسب های خاص بسته می شوند.

انواع جراحی زیبایی باسن

برای جراحی پروتز باسن از دو روش جایگذاری پروتز و تزریق چربی استفاده می شود. انتقال چربی را باید یکی از گزینه های مناسب برای بیمارانی که میخواهند دور کمر خود را لاغر کنند، اما باسن خود را باز تر نمایند، به شمار آوریم. از این روش با نام پیوند چربی نیز یاد می شود.

در واقع تمام چربی هایی که از قسمت های مختلف بدن همچون معده، کمر، ران و … از طریق ورش لیپوساکشن از بدن خارج می شوند، می توان به لگن تزریق نمود. با این کار کمترین عوارض را پس از جراحی پروتز باسن مشاهده خواهید نمود. در حالی که به نتیجه مطلوبی دست خواهید یافت.

در اصل جراحی پروتز باسن را نوعی لیفت باسن برزیلی به شمار می آورند. با استفاده از چربی های اضافی که از دیگر قسمتهای بدن خارج شده است، می توان مفاصل ران و باسن را به زیباترین شکل ممکن در اورد. البته در برخی مواقع بیماران متقاضی آن هستند که در اطراف ران، انحنای بیشتری را به وجود آورند. که لازم است در چنین حالتی، بیشتر چربی ها را در آن قسمت تزریق نمود.

البته ممکن است در طول زمان، عوارض نسبتا نادری را از خود بروز نماید. که برای بیمار مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اما در صورتی که جراحی توسط پزشک متخصص و با مواد مناسب انجام شود، این عوارض نسبتا نادر نیز کم شده و بروز نخواهند کرد.

مزایای پروتز باسن

کاندید مناسب برای جراحی باسن چه کسی است؟

معمولا تمامی پزشکان متخصص پیش از جراحی، در یک جلسه مشاوره اولیه، با بیمار خود صحبت می کنند. در این جلسه تمامی سوالات لازم را از ایشان پرسیده، و بررسی می کنند که آیا شخص فرد مناسبی برای انجام جراحی پروتز باسن به شمار می رود یا خیر؟

یکی از مهمترین مواردی که لازم است بیمار پیش از انجام جراحی باسن در نظر داشته باشد، شرایط روحی و جسمی فرد متقاضی جراحی است. زیرا این روش درمانی تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی دارد. بیمار باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و هیچ مشکلی در مورد بیهوشی نداشته باشد.

از نظر ذهنی، بیمار باید انتظارات منطقی در مورد نتایج جراحی پروتز باسن داشته باشد. از طرف دیگر بیمار باید انگیزه مناسبی برای انجام جراحی باسن داشته باشد. اگر بیمار از نظر روحی در شرایط مناسبی قرار نداشته باشد، ممکن است نتیجه مناسبی از جراحی باسن به دست نیاورد.

علاوه بر موارد یاد شده، افرادی که دخانیات و سیگار استفاده نمی کنند، افرادی که در قسمت باسن خود دچار افتادگی و شل شدگی بافت شده اند، و افرادی که از لحاظ بدنی سالم می باشند و به بیماری خاصی دچار نیستند، کاندیدای مناسبی برای جراحی پروتز باسن به شمار می روند.

بیشتر بخوانید : پروتز سینه

برگزاری جلسات مشاوره برای تعیین فرم و سایز پروتز باسن

دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، با توجه به اینکه پروتز باسن شکل و اندازه گوناگون دارد می‌گوید:

پروتز باسن نیز مانند پروتز سینه از جنس سیلیکون است و مشابه فرم طبیعی باسن طراحی شده است. اینکه برای مراجعه کننده از پروتز گرد استفاده شود یا پروتز اشکی شکل، بستگی به فرم طبیعی بدن فرد و اندام‌های مرتبط با باسن دارد. سایز پروتز نیز با توجه به وزن، دور کمر، بافت چربی و غیره فرد تعیین می‌شود. بهتر است افراد در انتخاب سایز پروتز باسن در جلسات مشاوره به پزشک متخصص اعتماد کنند.

محل قرار گرفتن پروتز در جراحی بزرگ کردن باسن

پروتز باید جایی قرار بگیرد که به اعصاب، بافت و استخوان‌های نواحی باسن آسیب وارد نشود. بر این اساس معمولا پروتزها در سه ناحیه زیر فاشیا، لابه‌لای عضلات باسن یا زیر عضلات باسن قرار می‌گیرند. شکاف‌هایی که برای جاگذاری پروتز انجام می‌شود نیز باید در نواحی فرو رفته ایجاد شود که بعد از انجام جراحی و سپری شدن طول درمان دیده نشود. همچنین قبل از قرار دادن پروتزها بخشی از بافت چربی باسن برداشته می‌شود. پزشک باید دقت کند که چربی‌های لایه عمقی باسن را برندارد، چون در این صورت احتمال بروز آمبولی در بیمار زیاد خواهد بود.

نحوه گذاشتن پروتز در باسن

مهمترین مزایا و معایب پروتز باسن چیست؟

هر روش درمانی دارای مزایا و معایب خاصی می باشد. از جمله مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، عبارتند از:

🔵 پروتز باسن برای ایجاد فرم ساعت شنی منحنی و خمیده در بدن بهترین روش است.

🔵 جراحی پروتز باسن یک روش دائمی به شمار می رود که به تناسب اندام کمک شایانی می نماید.

🔵 برای کسانی که می خواهند مناطق دیگر بدن خود را از طریق لیپوساکشن کانتور کنند، این روش می تواند یک گزینه جذاب باشد.

از سوی دیگر، این روش دارای معایبی نیز می باشد. از جمله:

🔵 گران قیمت بودن هزینه جراحی پروتز باسن

🔵 غیر قابل پیش بینی بودن نتیجه جراحی

🔵 ایمپلنت های باسن گاهی اوقات می توانند تلنگر بزنند (مانند پنکیک)، اگرچه تغییرات اخیر در طراحی ایمپلنت این خطر را فقط به حدود 5٪ محدود می کند.

🔵 همانند انواع جراحی ها و همانطور که در بالا ذکر شد خطرات و عوارض دیگری نیز می تواند رخ دهد. هیچ جراحی 0٪ خطر ندارد و هیچ جراحی 100٪ موفقیت ندارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر در شهر تهران هستند. از جمله سایر تخصص‌ها و مهارت‌های دکتر می‌توان به انجام جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی شکم، عمل های لاغری لیپوساکشن و لیپوماتیک، تزریق ژل و بوتاکس و غیره اشاره کرد. برای مشاهده نمونه کارها می توانید دکتر فتحی را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید. همچنین برای اخذ نوبت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 

source : https://sfplasticsurgeon.com/hip-augmentation-hip-dip

https://www.realself.com/surgical/hip-augmentation


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

Call Now Button