دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی باسن / عمل پروتز باسن چگونه انجام می شود ؟
مدت زمان مطالعه ۱۵ دقیقه

عمل پروتز باسن چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی باسن یکی از شایع ترین انواع جراحی پلاستیک به خصوص در بین بانوان است که شامل جراحی بزرگ کردن باسن یا حجم دهی با پروتز باسن و همچنین جراحی کوچک کردن باسن است که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود.خانم های بسیاری در دنیا وجود دارند، که به دلیل نداشتن تناسب اندام، از اعتماد به نفس کمی برخوردار می باشند. این دسته از افراد برای آن که بتوانند زیبایی اندام خود را افزایش دهند، به سراغ جراحی پروتز باسن می روند. تا در کنار پروتز سینه، گونه، لب و …. جذابیت خود را افزایش دهند.

با انجام پروتز باسن، می توان به این قسمت از بدن جذابیت و فرم زیبایی داد. بیشتر خانم هایی که از تناسب اندام خود ناراضی هستند، به سراغ انجام این روش درمانی می روند. تا باسن خود را برجسته نموده و تناسب اندام خود را تضمین نمایند. البته افراد ممکن است انگیزه های دیگری نیز برای انجام جراحی پروتز باسن داشته باشند.

پیش از آنکه به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش جراحی دست یابیم، بهتر است بدانیم منظور از پروتز باسن چیست؟

جراحی زیبایی باسن و پروتز باسن و بزرگ کردن باسن توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

منظور از جراحی پروتز باسن یا تقویت لگن چیست؟

جراحی تقویت لگن از طریق کاشت یا انتقال چربی، عرض باسن را افزایش می دهد و شکل لگن را می تراشید. هر دو روش، یک شکل ظاهری زنانه و منحنی تر برای بدن خانم ها ایجاد می کند. به همین دلیل افزایش مفصل ران یک روش محبوب برای زنان است. البته این روش درمانی برای خانم هایی که علاقه مند به داشتن اندام ساعت شنی هستند، بهترین انتخاب می باشد.

جراحی پروتز باسن معمولاً از لاستیک سیلیکونی نیمه جامد نرم، مشابه ماده ای که در تقویت باسن استفاده می شود، ساخته می شود. بسیاری از جراحان با تزریق چربی از بافت های چربی، شکل طبیعی به باسن می دهند. که در واقع این روش در طی سالهای اخیر بسیار طرفدار یافته است.

افرادی که جراحی پروتز باسن را برای جذابیت بیشتر بدن خود انتخاب می کنند، لازم است تحت بیهوشی عمومی قرار گیرند. در غیر این صورت این روش درمانی می تواند برای آنها خطرات بسیاری به همراه داشته باشد.

جراح با ایجاد یک برش در زیر خط کمر، هر ایمپلنت را در زیر لایه فاسیای زیر جلدی قرار می دهد. این روش درمانی با استفاده از پروتز و تزریق چربی انجام می شود. در برخی موارد نیز ممکن است پزشک هر دو روش را به صورت ترکیبی در نظر گرفته و اقدام به جراحی پروتز باسن می نماید.

لازم است برای آن که پروتز به خوبی در قسمت باسن صورت پذیرد، برش ها با بخیه و یا چسب های خاص بسته می شوند.

لایه های سیلیکونی یکی از مهمترین موادی است که برای جراحی پروتز باسن مورد استفاده قرار می گیرد. انعطاف پذیر بودن این لایه ها از جمله اصلی ترین و مهمترین ویژگی های آن می باشد. برای ساخت و تولد آن افراد تمام تلاش خود را کرده اند که آن را به صورت طبیعی طراحی کنند تا شبیه به باسن طبیعی می باشد. پروتزهای متنوعی برای این روش استفاده می شود که نوع آن را پزشک بر اساس فرم باسن شما انتخاب می کند و زمان جراحی به کار می گیرد. اینکه بهترین و مناسب ترین پروتز برای شما مورد استفاده قرار بگیرد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید.

انواع جراحی زیبایی باسن

برای جراحی پروتز باسن از دو روش جایگذاری پروتز و تزریق چربی استفاده می شود. انتقال چربی را باید یکی از گزینه های مناسب برای بیمارانی که میخواهند دور کمر خود را لاغر کنند، اما باسن خود را باز تر نمایند، به شمار آوریم. از این روش با نام پیوند چربی نیز یاد می شود.

در واقع تمام چربی هایی که از قسمت های مختلف بدن همچون معده، کمر، ران و … از طریق ورش لیپوساکشن از بدن خارج می شوند، می توان به لگن تزریق نمود. با این کار کمترین عوارض را پس از جراحی پروتز باسن مشاهده خواهید نمود. در حالی که به نتیجه مطلوبی دست خواهید یافت.

در اصل جراحی پروتز باسن را نوعی لیفت باسن برزیلی به شمار می آورند. با استفاده از چربی های اضافی که از دیگر قسمتهای بدن خارج شده است، می توان مفاصل ران و باسن را به زیباترین شکل ممکن در اورد. البته در برخی مواقع بیماران متقاضی آن هستند که در اطراف ران، انحنای بیشتری را به وجود آورند. که لازم است در چنین حالتی، بیشتر چربی ها را در آن قسمت تزریق نمود.

البته ممکن است در طول زمان، عوارض نسبتا نادری را از خود بروز نماید. که برای بیمار مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اما در صورتی که جراحی توسط پزشک متخصص و با مواد مناسب انجام شود، این عوارض نسبتا نادر نیز کم شده و بروز نخواهند کرد.

مزایای پروتز باسن

کاندید مناسب برای جراحی باسن چه کسی است؟

معمولا تمامی پزشکان متخصص پیش از جراحی، در یک جلسه مشاوره اولیه، با بیمار خود صحبت می کنند. در این جلسه تمامی سوالات لازم را از ایشان پرسیده، و بررسی می کنند که آیا شخص فرد مناسبی برای انجام جراحی پروتز باسن به شمار می رود یا خیر؟

شما باید به خوبی بدانید که جراحی پروتز باسن هم مانند بسیار یار روش های جراحی دیگر ریسک های زیادی دارد و باید به خوبی در مورد ریسک ها و خطرات آن اطلاعات لازم را داشته باشید. به طور کلی بهتر است بدانید که هر فردی نمی تواند از این روش استفاده کنید. تنها آن دسته از افرادی به عنوان بهترین کاندید شناخته می شوند که پزشک تشخیص دهد. شما باید به خوبی پیش از جراحی با پزشک در مورد عوارض، هزینه ها و موارد دیگری که اهمیت بسیار زیادی دارد صحبت کنید تا شما را به خوبی راهنمایی نماید.

اینکه شما اطلاعات کافی در این مورد داشته باشید مهم است و شرایط را برای شما آسان تر می سازد. همانطوری که بیان نمودیم هر فردی برای انجام دادن این عمل زیبایی اهداف متنوعی دارد. به طور کلی شما اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید این روش جراحی را انجام دهید باید کاندید مناسبی برای آن باشید. برخی از مهمترین افرادی که بهترین کاندید این روش می باشند عبارت هستند از :

  1. آن دسته از افرادی که در باسن خود مشکل دارند و می خواهند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند می توانند از این شیوه جراحی استفاده کنند. در واقع شما باید بدانید که با استفاده از این روش می توانید مشکل باسن خود را برطرف کنید
  2. برای بزرگ تر کردن و برجسته سازی باسن خود می توانید از این روش جراحی استفاده کنید.
  3. برخی از افراد هستند که به طور مادرزادی در باسن خود مشکل دارند. آنها باید با استفاده از جراحی پروتز باسن این مشکل خود را برطرف کنند.

برای اینکه شما به خوبی بدانید آیا کاندید مناسبی برای این عمل هستید و یا نیستید بهتر است با پزشک در این مورد مشورت کنید. پزشک به خوبی اندام شما را مورد معاینه قرار می دهد و در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید این روش درمانی و زیبایی را برای شما انجام می دهد.

 

بیشتر بخوانید : پروتز سینه

برگزاری جلسات مشاوره برای تعیین فرم و سایز پروتز باسن

دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، با توجه به اینکه پروتز باسن شکل و اندازه گوناگون دارد می‌گوید:

پروتز باسن نیز مانند پروتز سینه از جنس سیلیکون است و مشابه فرم طبیعی باسن طراحی شده است. اینکه برای مراجعه کننده از پروتز گرد استفاده شود یا پروتز اشکی شکل، بستگی به فرم طبیعی بدن فرد و اندام‌های مرتبط با باسن دارد. سایز پروتز نیز با توجه به وزن، دور کمر، بافت چربی و غیره فرد تعیین می‌شود. بهتر است افراد در انتخاب سایز پروتز باسن در جلسات مشاوره به پزشک متخصص اعتماد کنند.

محل قرار گرفتن پروتز در جراحی بزرگ کردن باسن

محل قرار گرفتن پروتزهایی که رو باسن می خواهد شکل بگیرد باید به گونه ای باشد که به اندام های عصبی شما آسیبی وارد نسازد. اینکه استخوان شما با استفاده از این پروتزها دچار آسیب و ضربه شود بسیار خطرناک است و شما باید به خوبی مراقبت این مسئله مهم باشید.  بر این اساس معمولا پروتزها در سه ناحیه زیر فاشیا، لابه‌لای عضلات باسن یا زیر عضلات باسن قرار می‌گیرند. شکاف‌هایی که برای جاگذاری پروتز انجام می‌شود نیز باید در نواحی فرو رفته ایجاد شود که بعد از انجام جراحی و سپری شدن طول درمان دیده نشود. همچنین قبل از قرار دادن پروتزها بخشی از بافت چربی باسن برداشته می‌شود. پزشک باید دقت کند که چربی‌های لایه عمقی باسن را برندارد، چون در این صورت احتمال بروز آمبولی در بیمار زیاد خواهد بود.

روش انجام دادن جراحی پروتز باسن 

برای اینکه پزشک جراحی باسن را انجام دهد پیش از اینکه بیمار را بیهوش کند علامت گذاری های روی باسن را با دقت انجام می دهد. این علامت گذاری ها به پزشک کمک می کند که پروتزها را دقیقا در جای مناسبی قرار دهد که اهمیت بسیار زیادی دارد. روش های زیادی برای علمت گذاری وجود دارد که هر یک از این روش ها دو خط افقی دارند و هر یک از آنها موازات متنوعی ایجاد می نمایند. پس از آن جراحی بین دو خطی که روی باسن ایجاد کرده است قسمت های مشخص شده ای را انتخاب کرده و آن را به طور معمول سه بخش می کند. یک سوم قیمت پایینی می باشد که وزن را به خوبی می تواند تحمل کند و دقت داشته باشید که پروتز اصلا در آنجا قرار نمی گیرد.

بر همین اساس پزشک آن قسمت پایینی را که وزن روی آن است به طور کلی حذف می کند. یک سوم میانی یکی از مهمترین بخش هایی می باشد که روی آن پروتز به کار می رود. بعد از اینکه پزشک به خوبی اندازه ها را میزند و می داند باید پروتز را کجا قرار دهد بیمار را بیهوش می کند. روش های متنوعی برای قرار دادن پروتز وجود دارد که هر یک از این روش ها نیازمند تخصص و تجربه پزشک است. آماده سازی بیمار بعد از اینکه روی شکم می خوابد آغاز می شود. داروهای خواب آور یکی از مهمترین داروهایی می باشد که شما باید تزریق کنید تا پزشک به بهترین نحو ممکن جراحی را آغاز کند.

انواع برش ها برای جراحی پروتز باسن 

برش های متنوعی برای جراحی پروتز باسن استفاده می شود که شما باید به خوبی با این برش ها آشنایی داشته باشید. برخی از آنها که اهمیت بسیار زیادی دارد و پزشک از آنها استفاده می کند عبارت می باشد از :

  1. در قسمت بالایی باسن که در هر دو طرف قرار گرفته است.
  2. در چین زیر باسن که آن را به ران ها متصل می سازد و یا اینکه این برش در هر دو طرف انجام می شود.
  3. در قسمت داخلی هر یک از طرف های باسن که چین را بین دو طرف پنهان می کنند.
  4. یک برش منفرد را هم در قسمت تحتانی استخوان خارجی ایجاد می کنند که در چین بین دو استخوان است.

برش هایی که پزشک مورد استفاده قرار می دهید به گونه ای می باشد که عوارض زیادی ندارد و همین مورد از آن دسته نکات مهمی است که پزشک به آن توجه زیادی نشان می دهد. بعد  از اینکه پزشک برش ها را به صورت اصولی روی باسن ایجاد می کند شما باید بدانید پروتزها را با دقت زیادی روی باسن می گذارد. نحوه قرارگیری پروتزها در باسن اهمیت بسیار زیادی دارد که اصولی قرار دادن آن به تجربه و تخصص پزشک بستگی دارد.

نحوه گذاشتن پروتز در باسن

مهمترین مزایا و معایب پروتز باسن چیست؟

شما زمانی که هر یک از جراحی های متنوع را می خواهید روی بدن خود اجرا کنید باید به خوبی در مورد مزیت ها و معایب آن اطلاعات لازم را داشته باشید. در واقع بهتر است به خوبی بدانید که با در نظر داشتن مزیت ها و معایب ها می توانید تصمیم گیری بهتری در مورد انجام این شیوه جراحی و عمل زیبایی داشته باشید. برخی از مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی که این روش جراحی دارد و شما باید از آن اطلاع داشته باشید عبارت می باشد از :

🔵 شما زمانی که می خواهید لباس های تنگ و یا لباس های شنا بپوشید باسن خوش فرم و زیبایی خواهید داشت. اینکه باسن تان زیبا باشد لباس را به تن شما بسیار زیباتر می نماید.

🔵برای ایجاد تناسب و فرم بهتر بدن شما باید بدانید که این روش درمانی و زیبایی یکی از بهترین روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. شما زمانی که این روش درمانی را به کار بگیرید فرم باسن تان بسیار زیباتر می شود و بین باسن تناسب به وجود می آید.

🔵 جهت افزایش زیبایی ظاهری بسیاری از افراد این جراحی را انجام می دهند. شما باید به خوبی بدانید سفت و گرد شدن باسن با این روش امکان پذیر است و همین مورد یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی می باشد که آن را به عنوان مزیت می شناسند.

جدای از مزیت هایی که جراحی پروتز باسن دارد شما باید بدانید بدون شک معایبی هم در این روش جراحی وجود دارد و به همین دلیل بهتر است به خوبی با معایب آن هم آشنایی داشته باشید تا با آگاهی و دانش کاملی این روش درمانی را انتخاب کنید. برخی از مهمترین و اصلی ترین معایبی که این روش دارد و باید از آن آگاهی داشته باشید عبارت می باشد از :

🔵در برخی از موارد که پزشک شما تخصص زیادی در انجام دادن این شیوه درمانی نداشته باشد امکان دارد که پروتزها از جای هم تکان بخورند و همین  مورد تقارن آنها را به هم بزند. به همین دلیل باید به خوبی تخصص پزشک خود را زمانی که می خواهید عمل کنید در نظر داشته باشید.

🔵 در صورتی که شما فرد لاغر اندامی هستید و می خواهید باسن خود را بزرگ تر کنید باید بدانید که اندازه پروتزها هم بهتر است با اندازه لگن شما مطابقت های لازم را داشته باشد. اینکه بخواهید از پروتزهای بزرگی استفاده کنید نه تنها زیبایی ندارد، بلکه زیبایی بدن شما را هم به طور کلی از بین می برد.

🔵 شما باید بدانید که 3 تا 6 ماه زمان می برد نتیجه دلخواه تان از این روش جراحی را به دست آورید. بنابراین بهتر است به خوبی بدانید برای اینکه نتیجه را به دست آورید نیاز است که صبور باشید. در این مورد بهتر است با پزشکی که در این مورد تخصص بیشتری دارد مشورت کنید.

🔵 همانند انواع جراحی ها و همانطور که در بالا ذکر شد خطرات و عوارض دیگری نیز می تواند رخ دهد. هیچ جراحی 0٪ خطر ندارد و هیچ جراحی 100٪ موفقیت ندارد.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز باسن :

به طور معمول شما بعد از اینکه این جراحی را انجام می دهید بافت های ناحیه باسن شروع به ترمیم شدن می کنند. 6 ماه بعد از آن فرم باسن شما تا حد بسیار زیادی تغییر می کند و بهبودی کامل را به دست می آورید. یکی از مهمترین اقداماتی که شما بعد از جراحی باید انجام دهید این است که از گارمنت ها و یا پوشش های فشرده کننده باسن استفاده نمایید. در این صورت از تورم باسن جلوگیری می کنید و جراحی به بهترین نحو ممکن انجام می شود. در واقع شما باید به خوبی بدانید که تنها در صورتی نتیجه درستی از این عمل زیبایی دریافت می کنید که به گفته های پزشک خود عمل کنید. در صورتی که پزشک شما تخصص و تجربه لازم را در مورد جراحی پروتز باسن داشته باشد به شما توصیه هایی را اعلام می کند. شما باید به خوبی تجربه پزشک را در نظر داشته باشید و به توصیه هایی که برای جراحی به شما می گوید عمل کنید. در این صورت روند درمان شما به بهترین نحو ممکن انجام می شود.

هزینه جراحی پروتز باسن 

یکی از مهمترین مسائلی که افراد زمان جراحی پروتز باسن به آن توجه زیادی می کنند هزینه ای می باشد که باید پرداخت کنند. در واقع شما باید بدانید عمل های زیبایی از آن دسته عمل هایی می باشد که هزینه خاص و منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین شما هزینه کمی را برای استفاده از این روش پرداخت نمی کنید. به همین دلیل باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید که هزینه عمل شما امکان دارد زیاد شود. بسته به نوع پروتزهایی که پزشک برای شما به کار می گیرد و همچنین بسته به تخصص پشک این هزینه متغیر می باشد. برخی از پزشکان هستند که هزینه بیشتری را برای دستمزد از شما دریافت می کنند و برخی از پزشکان دیگر هم هزینه کمتری را از شما دریافت می کنند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر در شهر تهران هستند. از جمله سایر تخصص‌ها و مهارت‌های دکتر می‌توان به انجام جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی شکم، عمل های لاغری لیپوساکشن و لیپوماتیک، تزریق ژل و بوتاکس و غیره اشاره کرد. برای مشاهده نمونه کارها می توانید دکتر فتحی را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید. همچنین برای اخذ نوبت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 

source : https://sfplasticsurgeon.com/hip-augmentation-hip-dip

https://www.realself.com/surgical/hip-augmentation


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
دکتر حمیدرضا فتحی

دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *