گیف مشاوره دکتر فتحی
دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی سینه / تزریق چربی به سینه روش مناسبی برای بزرگ کردن سینه است ؟
مدت زمان مطالعه ۱۸ دقیقه

تزریق چربی به سینه روش مناسبی برای بزرگ کردن سینه است ؟

3.6/5

کوچک بودن پستان ها یکی از مشکلاتی است که منجر به کاهش اعتماد به نفس و عدم تمایل به حضور در جمع دوستان و آشنایان می‌شود. از این رو امروزه بانوان زیادی خواهان بزرگ کردن سینه‌هایشان هستند. تاکنون برای بزرگ کردن سینه روش های مختلفی ارائه شده است از جمله لیفت سینه، پروتز پستان و تزریق چربی به سینه.تزریق چربی به سینه، راه طبیعی و ارگانیک در بزرگ کردن سینه ها و یا احیای فرم سینه می باشد. تزریق چربی عوارض کمتری نسبت به جراحی پروتز دارد و می توان گفت برای جلوگیری از معایب جراحی پروتز و برای مواردی که بیمار نیازمند جراحی طبیعی تری می باشد مناسب است.

محتوا نمایش

تزریق چربی با برداشت چربی از نواح دیگر بدن صورت می گیرد. بنابراین علاوه بر حجم دهی در ناحیه سینه ها، این جراحی به نوع با فرم دهی اندام های دیگر بدن نیز همراه است.

خانم ها بنا به دلایل زیر خواهان انجام تزریق چربی به سینه ها هستند:

 •  داشتن سینه های بزرگ تر بدون قرارگیری پروتز داخل بافت سینه
 • اصلاح نامتقارن بودن طبیعی سینه ها
 •  بهبود زیبایی ظاهری و بازسازی بعد از جراحی لامپکتومی و یا ماستکتومی
 • لیفت سینه ها (بالا بردن سینه) با تکنیک افزایش حجم

در طول جلسات مشاوره، مزایا و معایب انجام این روش و هم چنین انتظارت و خواسته های بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اما آیا من گزینه مناسبی برای انجام تزریق چربی به سینه هستم؟

با این که تزریق چربی به سینه، روش انتخابی در حجم دهی و فرم دهی سینه هاست، اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، برخی سلول های چربی بعد از تزریق زنده نمی مانند، در نتیجه افرادی که خواهان انجام این روش هستند، باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه تزریق داشته باشند.

بهترین گزینه برای انجام تزریق چربی به سینه، بیمارانی هستند که خواهان بهبود فرم و اندازه سینه های خود هستند، مزایا و معایب جراحی را سبک سنگین کرده اند، انتظارات منطقی دارند و در سلامت کامل بدنی به سر می برند. انجام این جراحی برای افرادی که سیتم ایمنی ضعیفی دارند و یا دچار بیماری های خود ایمنی هستند، انجام نمی گیرد. 

به طور کل می توان گفت این افراد گزینه مناسبی برای انجام تزریق چربی به سینه ها هستند:

 • کسانی که سایز سینه ی کوچکی دارند و میخواهند سینه های بزرگتری داشته باشند.
 • خانم هایی که بدن سالمی دارند و بیماری جدی ای ندارند.
 • خانم هایی که با افزایش سن و یا بعد از بارداری و شیردهی دچار کاهش سایز سینه شده اند.
 • خانم هایی که به طور ذاتی دارای سینه های نامتقارن هستند.

بهتر این افراد در دوران بارداری و شیر دهی از هر گونه اقدام برای تغییر سایز سینه خود، جلوگیری کنند.

جراحی بزرگ کردن سینه از نظر بهترین جراح زیبایی تهران

همان طور که گفته شد تاکنون برای بزرگ کردن سینه روش های مختلفی به کار گرفته شده است از جمله پروتز پستان و تزریق چربی به سینه . بسیاری از بانوان بنا به دلایلی از جمله رژیم‌های غذایی نادرست یا ابتلا به برخی بیماری‌ها و در پی آن کاهش وزن شدید، عوامل ژنتیکی و یا به دلیل زایمان متعدد و شیردهی با مسائلی از جمله شل شدگی، افتادگی پستان و یا کاهش حجم پستان‌ها مواجه می شوند. در چنین مواردی می توان از پروتز سینه به منظور بزرگ کردن پستان استفاده کرد. در مواردی نیز چنانچه بدن فرد دارای چربی های اضافی در نواحی مختلف مثل ران‌ها، پهلو و غیره باشد می توان آن چربی ها را استخراج و به پستان تزریق کرد.

بنابراین این درمان برای بانوانی مناسب است که چربی لازم را در دیگر نواحی بدن خود دارند. برای آن دسته از بانوانی که لاغری یک دست در همه نقاط بدن خود دارند، روش پروتز سینه پیشنهاد می شود.

برای دریافت نوبت مشاوره رایگان در زمینه جراحی های رینوپلاستی، ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی شکم، ماموپلاستی، جراحی زیبایی پلک، جراحی زیبایی گوش، لیپوماتیک و تزریق بوتاکس و ژل یا فیلر با شماره های تماس موجود در صفحه تماس با دکتر ارتباط برقرار کنید.

تزریق چربی به سینه

مزایای تزریق چربی به سینه

بازسازی و یا حجم دهی سینه ها با تزریق چربی به سینه می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

 • استفاده از چربی های خود بدن
 • امکان اصلاح نامتقارن بودن سینه ها
 • لیفت سینه هایی که میزان افتادگی شان بسیار کم است
 • بازسازی سینه ها بعد از ماستکتومی
 • نتایج طولانی مدت
 • ایمن بودن تزریق
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس

زمانی که صحبت از تزریق چربی به سینه می شود، مهم است که جراح پلاستیک با تجربه ای در این زمینه را انتخاب کنید.

مزایای تزریق چربی در مقابل پروتز سینه

1.در این روش نیازی به وجود جسم خارجی مانند پروتز در سینه نخواهد بود

2.در اکثر موارد عمل جراحی بزرگ کردن با استفاده از بافت بدن خود بیمار صورت می گیرد و به همین دلیل

3.ایجاد کپسول و عوارض ناشی از آن که می تواند در استفاده از پروتز به وجود آید، در روش تزریق چربی به سینه ایجاد نمی شود.

4.امکان لیپوساکشن و برداشت چربی اضافی همزمان از نقاط دیگر بدن

5.امکان سوراخ شدن و یا خالی شدن بافت تزریق شده وجود ندارد

6. این عمل از پروتز سینه سبک تر است و همچنین دوران نقاهت آن نیز کوتاه تر است.

معایب تزریق چربی به سینه در مقایسه با روش پروتز سینه

مقداری که این تزریق باعث می شه سینه بزرگ شود از یک تا دو CUP است در صورتی که پروتز سایز های متفاوتی دارد.

چربی به خودی خود شکل خاصی ندارد و برای شکل دهی به سینه محدودیت ایجاد می کند این درحالی است که پروتز خود دارای شکل خاصی است.

تزریق چربی باعث تغییر شکل سینه ، اصلاح آویزان بودن یا تغییر در محل نوک سینه (رفع افتادگی) نمی شود در حالی که پروتزها پوست سینه را می کشند و ظاهر سینه را برای افرادی که سینه های کوچک و یا بد شکل دارند بهبود می بخشند. بنابراین استفاده از درمان مناسب با توجه به فرم سینه ها و نتیجه مورد انتظار برای بانوان با مشاوره  جراح متخصص زیبایی انجام می شود.

تزریق چربی بهتر است یا پروتز سینه؟

پاسخ این سوال در مشاوره های قبل از عمل مشخص می شود. گاهی پزشک جراح بسته به شرایط بیمار پروتز سینه را پیشنهاد می کند. هر دو این روش ها باعث حجم دهی سینه ها می شود. با این تفاوت که تزریق چربی به سینه طبیعی تر است. بافت سینه پس از تزریق چربی تغییرزیادی نمی کند. این مورد یکی از محبوبیت های استفاده از این روش است.

پروتز سینه برای افرادی که سینه های خود را تخلیه کرده اند و یا اندام بسیار لاغری دارند، مناسب است. همچنین برای برطرف کردن برخی از ناهماهنگی ها و عدم تقارن در ناحیه سینه ها از پروتز استفاده می شود.

آمادگی لازم قبل از تزریق چربی به سینه

فرآیند عمل تزریق چربی به سینه یک روش سرپایی به حساب می آید و باید قبل از اقدام به آن با یک پزشک متخصص مشورت کنید. هر فرد می تواند با انجام یک جلسه مشاوره با پزشک خود در مورد انجام این روش تمام موارد را مورد بررسی قرار دهد.قبل از انجام این تزریق باید به بررسی سوابق پزشکی بیمار و اقدام به انجام آزمایش های بخصوص پرداخت.

برای آمادگی قبل از تزریق چربی به سینه ابتدا یک برنامه ریزی کلی ترتیب دهید و یک هفته مرخصی برای استراحت داشته باشید. بهتر است تا چند روز اول شخصی برای کمک به شما در کارهاتون کنارتون باشند.

 • رعایت دستورالعمل های لازم و ارائه شده از سوی جراح الزامی است.
 • مصرف آسپرین و سایر داروهای مشابه را باید از دوهفته قبل از تزریق چربی به پستان متوقف کنید.
 • اگر کیست دارید بهتر است قبل از تزریق با پزشک حتما مشورت کنید.
 • اگر سیگاری هستید، حداقل از دو ماه قبل از تزریق چربی به سینه کشیدن آن را متوقف کنید.
 • تا روز جلسه‌ی انجام تزریق چربی به سینه مایعات و آب به اندازه کافی مصرف کنید چرا که هیدراته و پرآب بودن در حین عمل و دوره‌ی نقاهت کمک زیادی می‌کند.
 • در روز تزریق چربی یک نفر همراه با خود ببرید که پس از عمل برای برگشت به خانه به شما کمک کند.
 • در صورتی که سابقه بیماری خاص دارید، و یا به تازگی بیماری سخت را از سر گذرانده اید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
روند تزریق چربی به سینه

روند تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود چهار ساعت به طول خواهد انجامید. مدت زمان جراحی به این بستگی دارد که جراحی با هدف زیبایی انجام می شود یا بازسازی. همچنین حجم تزریق چربی به سینه نیز در مدت زمان جراحی بسیار موثر است. مدت زمانی که لازم است مراحل مختلف جراحی طی شود، بسته به شرایط بیمار ممکن است متفاوت باشد.

روند تزریق چربی شامل:

 1.  برداشت چربی: گرفتن چربی اضافی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم و ران ها (لیپوساکشن)، که ابتدا ناحیه موردنظر با استفاده از بی‌حسی موضعی بی حس شده و سپس برش کوچکی بر روی ناحیه انجام می‌شود و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن چربی آن ناحیه برداشته می‌شود. این عمل به عنوان روش لیپوساکشن شناخته می‌شود.
 2. آماده‌سازی چربی یا تصفیه و خالص سازی چربی های گرفته شده: برای حذف ناخالصی‌های چربی آن را داخل دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار داده و توسط این دستگاه ناخالصی‌های چربی جدا می‌شوند. بافت چربی برای تزریق داخل سرنگ‌های مخصوص این کار ریخته می‌شود.

 3. تزریق چربی به ناحیه مورد نظر (سینه ها): جراح سوزن سرنگ مخصوص را چند بار در محل مورد نظر وارد و خارج کرده و چربی‌ها را به طور منظم در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد. در انتها محل تزریق پانسمان خواهد شد.

می باشد. در طول جلسات مشاوره در خصوص مدت زمان جراحی و نحوه انجام آن بحث و گفتگو خواهد شد.

ممکن است پزشک باتوجه به بافت بدن شما صلاح ببیند حجم بیشتری از چربی به سینه بیمار تزریق کند. چرا که ممکن است پس از عمل درصدی ازاین چربی ها از بین برود.

✅ بیشتر بدانید : لیپوماتیک شکم و پهلو

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به سینه

بسته به هدف انجام این روش، بیمار باید یک تا دو هفته در منزل بماند و استراحت کند. از انجام فعالیت های شدید بدنی، ورزش و یا بلند کردن اجسام سنگین باید به مدت چهار تا شش هفته خودداری شود. با این حال، توصیه می شود بیمار از رختخواب بیرون بیاید و راه برود تا احتمال لخته شدن خون  به حداقل برسد.

ممکن است ناحیه تزریق ملتهب، کبود و بی حس باشد و برخی بیماران ازاحساس درد بعد از جراحی شکایت می کنند که استفاده از کمپرس یخ و یا مصرف داروهای مسکن می تواند کمک کننده باشد. به مرور زمان از شدت علائم کاسته خواهد شد.

اگر ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال می کنید، زمان دقیق فعالیت های سنگین ورزشی را حتما از پزشک خود سوال کنید. توصیه می شود پس از این جراحی ورزش را با فعالیت های سبک آغاز کنید.

در دوران نقاهت از انجام فعالیت هایی نظیر رانندگی نیاز به تمرکز بالا دارد، پرهیز کنید.

آیا تزریق چربی به سینه می تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد؟

هر روش جراحی می تواند با عوارضی همراه باشد و تزریق چربی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی عوارض تزریق چربی به سینه عبارتند از:

 •   حساسیت و واکنش به بیهوشی
 •  خونریزی
 • التهاب و ورم
 • لخته شدن خون
 • عفونت
 • کند بودن روند ترمیم و بهبودی
 • اسکار
 • نامتقارن شدن سینه ها
 •  تغییر در حساسیت نوک سینه ها

در طول جلسات مشاوره، در خصوص تمام عوارض احتمالی با بیمار صحبت خواهد شد. در خصوص اسکارهای این روش باید بگوییم، برش های زده شده بسیار کوچک و به اندازه دو تا سه میلی متر هستند و به همین خاطر، چندان محسوس نخواهند بود. بنابراین جای جراحی بر روی سینه باقی نمی ماند. مراجعه به یک جراح باتجربه می تواند عوارض بعد از عمل را به حداقل برساند. گرچه پس از جراحی عوارض موقتی ممکن است باعث ایجاد ناراحت شود، اما همانطور که در بالا اشاره شد، این عوارض به زودی از بین می روند.

 بررسی برخی از خطرات عمل جراحی تزریق چربی به سینه

یکی از خطرات عمل جراحی تزریق چربی سینه نکروز چربی می باشد. در صورتی که سلول‌های چربی به اندازه کافی اکسیژن از خون دریافت نکنند، خواهند مرد و همین امر موجب ایجاد مشکلاتی در سینه مانند آبسه، حباب‌ها و توده‌ها خواهد شد. این توده‌ها شبیه به توده‌های سرطانی هستند و با سرطان سینه اشتباه گرفته می‌شوند. این مشکل به خودی خود رفع خواهد شد اما در صورت رفع نشدن باید توسط پزشک بررسی و سپس با استفاده از عمل جراحی توده‌ها را خارج کند.علائم بروز این اتفاق شامل:

 • قرمزی اطراف توده‌ها
 • کبودی اطراف توده‌ها
 • احساس درد
 • تغییر شکل ظاهر سینه
 • توده‌های دردناک
 • تغییر رنگ پوست بافت سینه
 • توده‌های کیستیک از جنس خود چربی
 • توده‌های کلسیفیکاسیون سخت
 • وجود ناهمواری در پوست سینه

در صورت بروز هر کدام از نشانه ها بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

خطر بروز عفونت

پس از عمل ممکن است در محل‌های برش عفونت‌هایی ایجاد شود. بروز این مشکل در افراد سیگاری و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و از مواد مخدر استفاده می‌کنند بیشتر از سایر افراد است . البته لازم به ذکر است برش های این جراحی کوچک  است و معمولا مشکلی برای متقاضی ایجاد نمی کند.  

 خطر باز جذب چربی

به دلیل اینکه چربی‌های تزریق شده از چربی‌های بدن خود فرد است، پس بدن با آن‌ها مانند چربی‌های قسمت‌های دیگر بدن رفتار کرده و آن‌ها را در طول زمان جذب خواهد کرد. این عمل موجب کاهش اندازه سینه بعد از چندماه پس از عمل خواهد شد.

چه کسانی نمی‌توانند تزریق چربی سینه را انجام دهند؟

 • افراد مبتلا به بیماری‌های سرطانی
 • افراد مبتلا به دیابت یا بیماری‌های خود ایمنی
 • افراد با سابقه سکته مغزی
 • افراد حساس به مواد بی‌هوشی
 • افراد دارای عفونت در ناحیه تزریق

همچنن برخی دیگر از معایب استفاده از این روش می توان به ایجاد مشکل در تشخیص توده های سرطانی در سینه ها اشاره کرد.

✅ بیشتر بدانید : لیپوماتیک ران 

آیا نتایج تزریق چربی به سینه دائمی است؟

نتایج نهایی تزریق چربی دائمی است. اما عواملی از قبیل بالا رفتن سن، بارداری و شیردهی می توانند بر اندازه و فرم سینه ها تاثیر بگذارند.

بیمارانی که خواهان انجام این روش هستند باید این نکته را در نظر داشته باشند که، برخی از سلول های چربی که تزریق می شوند، زنده نمی مانند. به همین دلیل، آن چه که اهیمت پیدا می کند این است که بیماران انتظارات منظقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

نتیجه نهایی این تزریق، با افزایش اندازه کاپ سینه و بهبود پر بودن و زیبایی ظاهری سینه همراه خواهد بود. به صورت نسبی می توان گفت ماندگاری تزریق چربی به سینه بالا است. 

عکس تزریق چربی به سینه

اقدامات بعد از تزریق چربی به سینه

 • هر دارویی که پزشک تجویز کرده را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • باید از انجام تمرینات پر فشار از جمله برداشتن وزنه های سنگین و ورزش کردن تا مدتی خودداری کنید.
 • برای چهار هفته اول پس از جراحی از خوابیدن روی شکم خود اجتناب کنید.
 • در هفته ی سوم می توانید تمرینات قلبی عروقی خود را شروع کنید.
 • در هفته ی ششم می توانید تمرینات با وزنه و یوگا را از سر بگیرید.

از پوشیدن سوتین های جک دار تا چند هفته پس از جراحی خودداری کنید. سوتین های ورزشی برای فراهم کردن حمایت از سینه ها مناسب هستند و در عین خال فشار زیادی به سینه ها وارد نمی کنند.

مراقبت های بعد از عمل در این روش علاوه بر مراقبت از سینه، شامل مراقبت از ناحیه ای که برداشت چربی از آن صورت گرفته نیز می شود. بسته به محدوده ی لیپوساکشن شاید تا چند هفته به گن نیاز داشته باشید. در صورتی که بعد از عمل، محل برش های جراحی عفونی شده و درد ناحیه با مسکن بهبود نیابد و یا تب بالای 38 درجه داشتید با پزشک خود تماس بگیرید. وجود علائمی مثل احساس نفس تنگی، سرگیجه، خستگی مفرط، ورم پا، درد قفسه ی سینه، دوبینی و یا تار شدن بینایی و گیجی از دیگر علائم هشدار دهنده هستند.

چه مدت بعد از تزریق چربی به سینه می توان ورزش کرد؟

بعد از تزریق چربی به سینه حداقل تا سه ماه باید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کرد، اما می توان ورزش های سبکی مثل پیاده روی را انجام داد. از آنجایی که پیاده روی باعث افزایش گردش خون شده در نتیجه می تواند در روند بهبود تایر مثبتی داشته باشد. اما همانطور که در بالا به آن اشاره شد از انجام فعالیت های سنگین ورزشی بپرهیزید و زمان دقیق آن را از پزشک خود سوال کنید.

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است؟

در تزریق چربی به سینه، چربی های بخشی از بدن و یا چربی هایی اهدایی برداشته شده و به ناحیه ی مورد نظر بیماران تزریق می شود. قیمت های اعلام شده برای تزریق چربی به عوامل مختلفی مانند اندام هدف و دستمزد جراح و هزینه مرکز جراحی بستگی دارد و از هر فرد به فرد دیگر متفاوت می باشد.

آیا تزریق چربی به سینه را می توان با جراحی های دیگر انجام داد؟

پاسخ این سوال بله است. می توان این جراحی را با عمل لیپوماتیک انجام داد به شکلی که ابتدا از چربی های شکم و پهلو برداشته شده و عمل لیپوماتیک به طور کامل انجام می شود و سپس همان چربی ها را به سینه تزریق می کنند.به دلیل آن که این بافت از بدن خود فرد هست احتمال پس زدگی در آن وجود ندارد.به علاوه همزمان با تزریق چربی به سینه می توان جراحی لیفت را نیز انجام داد تا به مرور زمان سینه فرم مناسبی به خود بگیرد و در بهترین حالت خود باشد. در برخی مواقع این تزریق چربی به سینه همزمان با تزریق چربی به صورت نیز انجام می گردد. به این صورت است که گفته می شود این جراحی موجب فرم دهی بدن می شود. 

در صورت چاق یا لاغر شدن چه اتفاقی می‌افتد؟

افزایش و کاهش وزن به مروز زمان و با افزایش سن امری کاملا طبیعی است و در صورتی که بیشتر از 10 کیلوگرم کاهش یا افزایش وزن نداشته باشید مشکلی نیست ولی اگر فردی هستید که زیاد دچار کم و زیاد شدن وزن می‌شوید برای انجام تزریق چربی فرد مناسبی نمی‌باشید. درواقع این نوسانات در وزن در آینده ممکن است موجب عدم تقارن و یا عوارض جانبی دیگر شود.

تزریق چربی سینه در چه مواردی مفید است؟

– افرادی که ایمپلنت پستان انجام داده‌اند برای بهبود ظاهر سینه‌ها و اصلاح انحنا یا نامتقارنی سینه‌ها، فرورفتگی نوک پستان‌ها می‌توانند از تزریق چربی استفاده کنند.

– کسانی که جراحی لامپکتومی انجام داده‌اند در صورت وجود مشکل ساختاری در پستان برای بازسازی و اصلاح آن می‌توانند از تزریق چربی برای سینه استفاده کنند.

– کسانی که توسط پرتودرمانی کیفیت پوست خود را از دست داده‌اند از تزریق چربی سینه برای بهبود آن می‌توانند استفاده کنند.

میزان چربی لازم برای افزایش حجم سینه با استفاده از تزریق چربی سینه چقدر است؟

این موضوع متناسب با شرایط هر فرد کاملا متفاوت است. اما برای افزایش حجم سینه حداقل به 30 تا 500 سی‌سی چربی نیاز هست. درصورتی که بدن فرد چربی های لازم را داشته باشد، با استفاده از لیپوماتیک برداشت چربی از نواحی خاص انجام می شود. البته امروزه خیلی کم پیش می آید که متقاضی به قدری لاغر باشند که چربی لازم برای انجام این عمل زیبایی را نداشته باشند. 

آیا تزریق چربی درد دارد؟

به دلیل اینکه برای انجام این عمل فرد بیمار در معرض بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد در حین عمل دردی را احساس نمی‌کند اما بعد از عمل و از بین رفتن آثار بیهوشی ممکن است فرد به مقدار کمی احساس درد کند که در این صورت می‌توان از مسکن‌ها برای کاهش درد استفاده کرد. همچنین عوارض ناشی از بیهوشی نیزممکن است برای فرد ایجاد شود.

موارد منع تزریق چربی به سینه

 • افرادی که در ناحیه ی تزریق، دچار عفونت شده اند.
 • بیماران سرطانی
 • افراد مبتلا به دیابت و یا بیماری های خود ایمنی
 • بیمارانی که دچار سکته ی مغزی شده اند
 • افرادی که به مواد بی حس کننده حساسیت دارند.

تخلیه چربی تزریق شده

بهتر است برا تزریق چربی مصمم باشید و مشاوره قبل از عمل را بگذرانید. چون در غیر این صورت ممکن است از تزریق پشیمان شوید. تخلیه چربی های تزریق شده انجام نمی پذیرد. مگر در مواقع بسیار ضروری. چراکه تخلیه چربی های تزریق شده ممکن است عوارض بدتری به دنبال داشته باشد. معمولا به دلیل مراجعه به افراد غیر متخصص تمایل به تخلیه چربی ممکن است در فرد ایجاد شود. جراحی تزریق چربی به سینه تخصصی است و باید توسط متخصص کاربلد انجام شود.

کلام آخر

تزریق چربی به سینه مزایا و معایب خاص خود را دارد که در مقاله به آن اشاره کردیم. برخی ریسک ها برای انجام این جراحی وجود دارد. اما اکثرا عوارض بعد از عمل مختص به دوران نقاهت است. پس از می توان به طور تقریبی گفت این نتایج ماندگار است. البته که با عواملی نظیر افزایش سن و یا شیردهی در ناحیه عمل تغییراتی به وجود می آید. با مراجعه اولیه به پزشک می توان از مراقبت های قبل عمل، هزینه تزریق چربی و ریسک های این عمل مطلع شد. برای مشاوره آنلاین با دکتر حمیدرضا فتحی می توانید از سامانه ماوراطب اقدام کرده و با پزشک متخصص به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

Source: https://www.plasticsurgery-sf.com/breast-fat-transfer.html

دکتر حمیدرضا فتحی

دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی

مقالات مرتبط
بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران با انجام عمل جراحی پروتز سینه می‌تواند برای داشتن سینه‌های با ظاهر مناسب به شما کمک کند. بسیاری از خانم‌ها...

بهترین جراح لیفت سینه در تهران

بهترین جراح لیفت سینه در تهران

انتخاب بهترین جراح لیفت سینه در تهران به عوامل متعددی از جمله تجربه و تخصص جراح، نظرات و توصیه‌های بیماران قبلی، موفقیت‌های قبلی و همچنین...

ترکیدن پروتز سینه و خطراتش

ترکیدن پروتز سینه و خطراتش

ترکیدن پروتز سینه همواره یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های افرادی است که عمل پروتز سینه انجام داده‌اند. معمولا پارگی یا نشت پروتز سینه نه تنها...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. نون

  سلام, در اثر کاهش وزن سینه هام شل و توخالی شدن (از قسمت بالای سینه) مقداری هم ترک ایجاد شده میخواستم ببینم با تزریق چربی میتونم حالتشون رو برگردونم؟ و اینکه هزینه این کار چقدر هست( بدنم چربی لازم رو داره برای استخراج و تزریق) ممنونم

  پاسخ
 2. http://meshki-nn.ru/

  Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to shoot you an email.
  I’ve got some creative ideas for your blog you might be
  interested in hearing. Either way, great website and I
  look forward to seeing it improve over time.

  Feel free to visit my homepage: http://meshki-nn.ru/

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *