دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی سینه / معیار انتخاب فرم پروتز سینه توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

معیار انتخاب فرم پروتز سینه توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک

در این مطلب از وب سایت دکتر فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با ما همراه باشید تا با معیار انتخاب فرم پروتز سینه در جراحی سینه آشنا شوید.

اندازه و فرم پروتز سینه در جراحی زیبایی سینه

اندازه و شکل پروتز سینه معمولا بر اساس علاقه و درخواست بیمار و البته بنا بر تشخیص و صلاحدید پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مبنی بر پهنای سینه و فرم طبیعی پستان های بیمار انتخاب می‌شود. پروتزها علاوه بر سایزبندی متفاوت، اشکال متفاوتی نیز دارند که در این دسته بندی به دو شکل گرد و قطره اشکی (آناتومیکال) تقسیم می‌شوند.

دکتر حمیدرضا فتحی بهترین متخصص زیبایی در تهران با سابقه ای طولانی در زمینه انواع جراحی های زیبایی از جمله جراحی سینه و لیفت سینه، ماموپلاستی، جراحی زیبایی گوش و پلک، جراحی شکم، جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن و تزریق بوتاکس و غیره با برگزاری جلسات مشاوره تخصصی برای انتخاب و نوع مناسب پروتز سینه در خدمت شما عزیزان است.

دلایل انتخاب پروتز سینه گرد یا قطره اشکی

دو نوع پروتز سینه مورد استفاده در جراحی سینه عبارت‌اند از پروتز گرد و پروتز آناتومیکال یا قطره اشکی. باید توجه داشت که یک پستان زیبای طبیعی هرگز به شکل نیم دایره یا نیم کروی نیست. چنان چه یک پستان زیبای طبیعی را از لحاظ شکل آنالیز کنیم متوجه خواهیم شد که در نیمه فوقانی پستان یک سطح شیب‌دار ملایم و در نیمه تحتانی نوعی برجستگی منحنی مانند دارد، و در مجموع نوک و هاله پستان در محل حداکثر برجستگی پستان قرار گرفته اند. پزشک با مشاهده فرم طبیهی پستان ها پروتز مناسب را انتخاب می‌کند. اما گاهی بیماران اصرار دارند که از پروتز گرد استفاده شود که برایشان مناسب نیست و برعکس! در نتیجه برای انتخاب پروتز مناسب باید به پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید تا در نتیجه جراحی شاهد پستان هایی با فرم طبیعی باشید.

تفاوت اندازه و حجم ‌دهی پروتز سینه گرد و آناتومیکال

برای تصور یک فرم پروتز سینه گرد لازم است بدانید که یک پروتز گرد حداکثر برجستگی را در مرکز دارد و حجم از مرکز به اطراف به صورت مساوی و یکنواخت پخش می شود. یعنی یک پروتز گرد نیمه فوقانی و تحتانی پستان را به یک نسبت بزرگ می کند. در حالی که یک پروتز آناتومیکال به علت فرم قطره اشکی که دارد در قسمت فوقانی به صورت سطح شیب‌دار دیده می‌شود و عمده حجم و برجستگی را در نیمه تحتانی پستان یعنی زیر هاله پستان دارد. بنابراین با در نظر گرفتن پهنای مشابه سینه، پروتز گرد بالای پستان را بیشتر از فرم پروتز سینه قطره اشکی پر می کند. پروتز گرد کمی با شکل طبیعی پستان فاصله دارد چون در قسمت فوقانی برجستگی بیشتری را نمایش می‌دهد.

یکی از موارد استفاده بسیار مفید پروتزهای آناتومیک یا قطره اشکی در افرادی است که پهنای پستان کمی اما تمایل به افزایش قابل ملاحظه پستان خود دارند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

به جرئت می توان گفت دکتر حمیدرضا فتحی با تعداد بالغ بر1000 مورد انجام عمل جراحی زیبایی سینه بهترین متخصص زیبایی در تهران هستند. برای مشاهده نمونه جراحی های انجام شده توسط ایشان در زمینه جراحی زیبایی سینه و ماموپلاستی، جراحی بینی، لیپوماتیک و لیپوساکشن، جراحی زیبایی گوش، جراحی زیبایی پلک، تزریق بوتاکس و تزریق ژل به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دکتر فتحی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب ها:

دکتر حمید رضا فتحی

دکتر حمید رضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button