دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی زیبایی صورت / اطلاعات جامع در رابطه با لیفت صورت
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

اطلاعات جامع در رابطه با لیفت صورت

جراحی لیفت صورت با لیفت (بالا کشیده شدن) و رفع چین ها و افتادگی صورت همراه است که با هدف احیا و جوانسازی پوست، صورت می گیرد و باعث می شود فرد ظاهر جوان تر و شاداب تری داشته باشد. با برداشت پوست اضافی و افتاده، رفع چین و چروک ها و هم چنین کشیده شدن پوست صورت، شما ظاهری به مراتب بهتر و جوان تر از قبل خود خواهید داشت.

دلایل انجام جراحی لیفت صورت

همزمان با بالا رفتن سن، پوست خاصیت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست می دهد، به مرور فرم افتاده ای پیدا می کند و چین ها و خطوط پوستی ظاهر می شوند. با این که این حالت، جزء روند طبیعی افزایش سن است، اما چین و چروک و افتادگی پوست می تواند برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد.

در صورت تجربه هر یک از موارد زیر، شما می توانید با مشورت پزشک از مزایای جراحی لیفت صورت بهر

✅ پایین آمدن سطح اعتماد به نفس به دلیل افتادگی پوست گردن و صورت

✅ زمانی که به دلیل پوست افتاده گردن، سعی در پوشاندن و پنهان کردن این ناحیه دارید.

✅ زمانی که فکر می کنید پیرتر از آن چه که هستید به نظر می رسید.

انواع جراحی لیفت صورت


روش مینی


بیمارانی که میزان افتادگی پوست شان کم است، گزینه مناسبی برای جراحی مینی لیفت صورت هستند. این روش به مراتب کم تهاجمی تر است و امکان کشیده شدن پوست از طریق برش های کوتاه تر در خط رویش مو بالای گوش ها و یا چین های طبیعی اطراف گوش ها را فراهم می کناز طریق این برش ها، امکان کشیده شدن پوست و رفع افتادگی صورت فراهم می گردد. بسته به بیمار، جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود. جراحی لیفت صورت به روش مینی، امکان رهایی از چین های پوستی را قبل از شدت گرفتن فراهم می کند و نیاز شما به انجام جراحی های سنگین با هزینه های بالا را به تاخیر می اندازد.

روش استاندارد


لیفت صورت به روش استاندارد، تمامی آثار بالا رفتن سن در نواحی میانی صورت و گردن را از بین می برد. از آن جایی که این روش به مراتب پیچیده تر از روش مینی است، دوره نقاهت طولانی تر و مراقبت های بیشتری را نیاز دارد و در عین حال، نتایج نیز بسیار درخشان و ایده آل خواهد بود.
برش های این روش، پشت خط رویش مو نزدیک شقیقه ها و یا اطراف و جلوی گوش زده می شود تا اسکارها در چین های طبیعی پنهان شوند و نتایج زیباتری حاصل گردد. پوست زیرین تغییر پوزیشن داده می شود و بافت و پوست اضافی برداشته می شود تا هر گونه افتادگی پوست صورت، زیر چانه و گردن از بین برود.

انتخاب جراح پلاستیک

جراحی لیفت صورت، جراحی پیچیده ای است و به همین خاطر به تجربه و دانش بالای جراح در خصوص آناتومی صورت، مهارت جراح در استفاده از تکنیک ها و آشنایی با جنبه های مختلف زیبایی صورت بستگی دارد. این گونه می توان گفت که یکی از نکات مهم در مورد جراحی لیفت صورت، انتخاب جراح پلاستیک باتجربه در این زمینه می باشد.

آقایانی که قصد انجام این روش جراحی را دارند، باید مطمئن شوند که جراح پلاستیک، تجربه لیفت صورت برای مردان را داشته است یا خیر، چرا که آناتومی صورت آقایان با خانم ها بسیار تفاوت دارد. به همین خاطر، بیماران باید حتما قبل از جراحی، در جلسات مشاوره شرکت کنند.

نحوه جراحی لیفت صورت

تکنیکی که در جراحی انتخاب می شود به عواملی از قبیل آناتومی صورت بیمار و اهداف او، نوع جراحی و این که آیا قرار است روش های دیگری به طور همزمان انجام شود یا خیر، بستگی دارد.

بعد از ایجاد برش ها، پوست از بافت پیوندی زیرین و عضلات جدا می شود. این کار امکان تغییر پوزیشن بافت های عمقی تر و کشیده شدن بیشتر پوست را فراهم خواهد کرد. پوست اضافی برداشته می شود و ما بقی پوست بر روی بافت صورت کشیده خواهد شد.

در پایان، هیچ اثری از پوست اضافی و افتاده نخواهد بود.

بعد از جراحی لیفت صورت چه مراقبت هایی نیاز است؟

🔷 جراحی لیفت صورت، جراحی پیچیده ای است اما بسیاری از بیماران، دوره نقاهت را با سرعت خوبی پشت سر خواهند گذاشت.

🔷 بیماران عمدتا دو هفته بعد از جراحی می توانند به زندگی عادی خود برگردند و کارهای روزانه خود را انجام دهند. انجام فعالیت های شدید بدنی به مدت چهار هفته ممنوع خواهد بود، به خصوص بعد از جراحی به روش استاندارد.

🔷 نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر بیماری با دیگری متفاوت است و نکات مربوط به مراقبت ها و زمان بازگشت به فعالیت ها از سوی پزشک در نظر گرفته خواهد شد.

🔷 مشاهده ورم و کبودی بعد از جراحی، کاملا طبیعی است و معمولا دو روز بعد از جراحی به اوج خود می رسد. اما به مرور از میزان و شدت این علائم کاسته می شود و بعد از گذشت ده تا چهارده روز برطرف خواهد شد. حتی در برخی موارد، بیماران تا یک هفته از منزل بیرون نمی آیند.

🔷 با طی شدن روند بهبودی، مهم است که از تماس با نور خورشید محافظت شود. چرا که احتمال آفتاب سوختگی تا چند هفته بعد از جراحی بیشتر خواهد بود.

نتایج لیفت صورت

در صورتی که جراحی لیفت صورت توسط جراح پلاستیک باتجربه انجام شود، نتایج ایده آلی را به همراه خواهد داشت، اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که روند بالا رفتن سن به طور طبیعی بعد از جراحی طی خواهد شد. اما تغییرات بعد از انجام جراحی، به مراتب کمتر از قبل خواهد بود.

با این حال، نکاتی وجود داردکه رعایت آن ها می تواند به بهتر شدن نتایج جراحی کمک کند، از جمله: داشتن رژیم غذایی متعادل و حفظ وزن بدنی ایده آل. شما باید بعد از جراحی به مراقبت های پوستی اهمیت بیشتری دهید.

جراحی لیفت صورت یکی از بهترین و ایمن ترین روش ها در جوانسازی و احیای ظاهر پوست شما می باشد. حتما در خصوص انجام این روش جراحی با جراح پلاستیک مشورت کنید.

Source: https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/face/facelift-guide

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب ها:

دکتر حمید رضا فتحی

دکتر حمید رضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button