گیف مشاوره دکتر فتحی
دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی زیبایی صورت / ماندگاری جراحی لیفت صورت
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

ماندگاری جراحی لیفت صورت

3/5

با بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن و الاستین و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، پوست صورت نازک شده و مقاومت پوست در برابر آسیب‌ها کاهش می‌یابد و چین و چروک‌هایی در پوست ظاهر می‌شود که اغلب برای افراد خوشایند نیست. جراحی لیفت صورت بهترین گزینه برای از بین بردن چروک‌های صورت و از بین بردن علائم پیری است. جراحی لیفت صورت یا کشیدن پوست، عملی نسبتا تهاجمی است که با چند برش‌ در نواحی کناری پوست صورت انجام می‌گیرد و باعث لیفت و جوانسازی پوست و از بین رفتن چین وچروک‌های صورت می‌شود. انواع جراحی لیفت صورت در چند دسته مینی لیفت، لیفت کامل و … تقسیم بندی می‌شود که انتخاب هر یک از این روش‎‎ها بر اساس نیاز بیمار و تشخیص پزشک متخصص انجام می‌شود. عوامل مختلفی مانند سن فرد، جنس پوست، مقدار کشیدگی و عضله‌های زیر سطح پوست در جراحی لیفت صورت موثر است. در اغلب موارد هنگام جراحی لیفت صورت، داروهای آرام بخش و تقویتی برای سفت شدن لایه زیرین عضلات صورت به پوست تزریق می‌شود و سلول‌های پوستی بازسازی می شوند. ماندگاری جراحی لیفت صورت بر اساس مولفه‌های گوناگون نظیر مراقبت بیمار متغیر است. اطلاع از برخی مراقبت‌ها و کارها برای افزایش ماندگاری جراحی صورت در ماندگاری لیفت صورت بسیار موثر است. در ادامه ی این مقاله در رابطه با جراحی لیفت صورت و مزایای آن، ماندگاری جراحی لیفت صورت و عوامل موثر بر آن و ریکاوری بعد از جراحی لیفت صورت صحبت خواهیم کرد پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

جراحی لیفت صورت

لیفت صورت یک عمل جراحی سرپایی و نسبتا تهاجمی است که در اغلب موارد با بیهوشی موضعی یا بی حسی از طریق بی حسی و تزریق ماده آرام بخش و بی‌حس کننده به داخل پوست انجام می‌شود. در عمل لیفتینگ، صورت به چند بخش تقسیم می‌شود و برش‌هایی روی پوست صورت ایجاد می‌شود و سلول‌های مرده و چروکیده پوست به همراه چربی‌ها از طریق این برش‌ها برداشته می شود. پس از اتمام عمل لیفتینگ صورت، این برش‌ها با بخیه‌های کوچک بسته می‌شود. احتمال اسکار این بخیه‌ها به سبب کوچک بودن آنها بسیار کم است. بر اساس شرایط بیمار نظیر میزان چروک‌ها و چربی‌های پوست، مدت زمان جراحی تغییر می‌کند و ممکن است 2 تا 6 ساعت طول بکشد. همچنین ممکن است لیفت صورت روس تمامی صورت یا بخشی از آن انجام شود.

ماندگاری لیفت صورت

مزایای جراحی لیفت صورت

مزایای لیفت صورت بسیار زیاد است. در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

 • از بین بردن چروک‌های صورت شما به طور کامل
 • درمان افتادگی پوست و سفت کردن آن
 • دائمی بودن تاثیر لیفتینگ در صورت مراقبت کامل
 • کاهش اثرگذاری نور خورشید و باد روی پوست
 • جوانسازی چهره
 • کوچک بودن زخم‌های ناشی از برش قطعات پوست
 • از بین بردن خطوط اطراف فک، خط لبخند، خط اخم در پیشانی و چروک‌های پنجه کلاغی در اطراف چشم‌ها
 • ایجاد فاصله بیشتر بین چشم‌ها و ابروها
 • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی
 • عدم نیاز به بستری بیمار
 • عوارض جانبی کم

ماندگاری جراحی لیفت صورت و عوامل موثر بر آن

ماندگاری جراحی لیفت صورت تحت تاثیر عوامل گوناگون متغیر است اما اغلب بین ۲ تا ۱۰ سال دوام دارد. عواملی که بر ماندگاری جراحی لیفت صورت موثر است شامل تخصص پزشک، سن مراجعه کننده، نوع پوست شخص، میزان افتادگی، توجه و عمل به نکات مراقبتی، نوع مواد مصرف شده، میزان قرارگیری در معرض نور خورشید، میزان هورمون‌های زنانه ترشح شده در بدن، تغذیه، استفاده از مواد آرایشی، استرس، عوامل محیطی و … می‌شود. حذف یا کاهش اثر بیشتر موارد با انجام برخی مراقبت‌ها توسط شخص امکان‌پذیر است. بهتر است پیش از جراحی لیفت صورت در رابطه با پزشک مد نظر خود تحقیقات کافی داشته باشید و نمونه کارهای پزشک را بررسی کنید. حتما به نکات مراقبتی قبل از لیفت و بعد از لیفت توجه کنید و آنها را با دقت انجام دهید.

ماندگاری کدام روش لیفت صورت بیش تر است؟

لیفت صورت به روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. روش غیر جراحی شامل تزریق ژل و چربی و … می شود. این روش ها بعد از مدتی نیاز به تمدید دارند و دائمی نیستند. روش دیگر که با جراحی انجام می شود دائمی بوده و ماندگاری بالایی دارد.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

نکات لازم برای پیش از جراحی لیفت صورت

اولین و مهم‌ترین نکته پیش از هر اقدامی، انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران است. این عامل به تنهایی تاثیر عمده ای در نتیجه ی عمل دارد. بهتر است پیش از عمل مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید و در روز جراحی استرسی نداشته باشید. بهتر است در روز عمل همراه داشته باشید تا شما را از جهات مختلف همراهی کند. 6 هفته پیش از عمل جراحی مصرف سیگار، توتون، تنباکو و مشروبات الکلی را حذف کنید. تا 24 ساعت پس از لیفتینگ امکان حمام رفتن وجود ندارد و بهتر است این مورد پیش از جراحی در نظر گرفته شود. برای دیدن نتیجه حاصل شده بهتر است در روز منتهی به جراحی از خود عکس بگیرید . در رابطه با مصرف برخی دارو نظیر داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، مکمل‌های گیاهی، داروهای لاغری و … پیش از جراحی با پزشک خود مشورت کنید.

برای مشاوره آنلاین با دکتر حمیدرضا فتحی می توانید از طریق سامانه ماوراطب به صورت مستقیم با پزشک متخصص در ارتباط باشید.

نکات لازم برای پس از جراحی لیفت صورت

بعد از اتمام جراحی لیفت صورت زخم ناحیه‌های برش‌ خورده را با آنتی بیوتیک تمیز کنید. گاهی ممکن است بعد از عمل، لوله‌های خارجی به داخل بدن تان متصل باشد که به منظور تخلیه مایعات و چربی‌ها و خون آبه‌های اضافی است که نگرانی ندارد. در مواردی بهتر است داروهای ضد التهاب یا ضد درد  با تجویز پزشک مصرف شود. پس از جراحی تا 6 هفته از فعالیت‌های سنگین و نیمه سنگین اجتناب شود، اما فعالیت‌های سبک تر مانند پیاده روی یا راه رفتن های کوتاه مدت به روند بهبودی شما کمک می کند. استفاده از کرم‌ها و داروهای خوراکی در زمان خود برای تسریع بهبود و دریافت بهترین نتیجه امری ضروری است. مصرف مرتب میوه و سبزیجات را در برنامه ی خود قرار دهید و مایعات را به طور فراوان مصرف کنید. در روزهای نخست هنگام خواب سر خود را بالا بگیرید و بخیه‌های خود را در موعد مقرر بردارید.

ریکاوری بعد از جراحی لیفت صورت

مراقبت از پوست در روزهای نخست در تسریع و بهبود نتیجه تاثیر بسزایی دارد. بیماران در روزهای نخست احساس ناراحتی و درد و تورم و کبودی را تجربه کنند که برای کاهش آن توصیه می‌شود بیمار استراحت مطلق داشته و از داروهای مسکن استفاده کند. در هفته دوم، میزان درد و تورم به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد و پس از برداشتن باندها لازم است از پمادهای موضعی استفاده شود. هفته سوم داشتن چکاپ پوست شما توسط بهترین جراح لیفت صورت در تهران و برداشتن بخیه‌های انجام می‌شود و امکان انجام فعالیت‌های عادی و سبک مانند کار، ورزش و… امکان پذیر می‌شود. در هفته چهارم روند بهبودی تکمیل شده و شخص به طور واضح جوان‌تر شدن چهره ی خود را مشاهده خواهد کرد.

جمع بندی

جراحی لیفت صورت یکی از شایع‌ترین جراحی‌های نسبتا تهاجمی زیبایی است که به منظور جوان‌تر و شاداب‌تر شدن پوست با حذف چربی‌ها و سلول‌های زائد و کشیدن پوست انجام می‌شود و موجب افزایش اعتمادبنفس افراد می‌گردد. ماندگاری جراحی لیفت صورت اغلب بین 2 تا 10 سال است که کاملا بسته به مراقبت فرد است. پزشک متخصص مجرب و حرفه‌ای تا حد بسیار زیادی نتیجه ی لیفتینگ را بهبود می‌بخشد و چهره‌ای جوان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دکتر حمیدرضا فتحی

دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *