دکتر حمیدرضا فتحی / جراحی سینه / جراحی زیبایی سینه راهی برای رسیدن به اندامی زیباتر
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

جراحی زیبایی سینه راهی برای رسیدن به اندامی زیباتر

اندازه و فرم سینه (پستان)‌ نقش زیادی در زیبایی اندام بانوان دارد و از رایج ترین انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی به شمار می آید.

بانوانی که از کوچک بودن، بزرگ بودن و یا فرم سینه هایشان ناراضی هستند به تبع آن اعتماد به نفس‌ شان تحت تاثیر زیادی قرار می گیرد. متاسفانه در بسیاری از موارد آنها حاضر نیستند در مهمانی ها، جشن ها و بعضا مکان های عمومی حاضر شوند. از این رو افراد زیادی، سالانه متقاضی انجام جراحی زیبایی سینه هستند و دلشان می‌خواهد با متناسب شدن سایز و خوش فرم شدن سینه هایشان، اعتماد به نفس از دست رفته شان را بار دیگر به دست بیاورند و حس خوبی نسبت به ظاهر خودشان و حضور در موقعیت‌های مختلف اجتماعی و خانوادگی به دست آورند.

دلایل نیاز به جراحی سینه

بانوانی که از کوچک بودن یا فرم سینه هایشان ناراضی هستند، اعتماد به نفس‌شان را تا حد زیادی از دست می‌دهند و در موارد بسیاری از حاضر شدن در موقعیت‌های عمومی و برخورد نزدیک با دیگران در جشن و مهمانی‌ها خودداری می کنند.

البته بزرگ بودن بیش از اندازه مجاز سینه (در خانم‌ها و آقایان) نیز همین مشکلات را برای فرد به وجود می‌آورد. از این رو افراد زیادی سالانه متقاضی انجام جراحی زیبایی سینه هستند و دلشان می‌خواهد با متناسب شدن سایز و خوش فرم شدن سینه هایشان اعتماد به نفس از دست رفته شان را بار دیگر به دست بیاورند و حس خوبی نسبت به ظاهر خودشان و حضور در موقعیت‌های مختلف اجتماعی و خانوادگی داشته باشند.

دسته بندی افراد متقاضی جراحی سینه

داشتن سینه هایی متناسب آرزوی بسیاری از خانم هاست. افراد علاقه مند به جراحی زیبایی سینه در دسته های مختلفی قرار می گیرند که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

علاقه مندان به بزرگ کردن سینه با کاشت پروتز

بزرگ کردن سینه‌ ها با پروتز یکی از جراحی های محبوب سینه در جهان است. در این عمل، پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ ها گذاشته می شود.

کاشت انواع پروتز، متدی رایج برای بزرگ کردن سینه ها است که در ظاهر و زیباتر کردن آنها تاثیر بسزایی داشته و هرساله میزان علاقه مندان آن رو به افزایش است. اندازه و شکل پروتز و الگوی ایجاد برش روی سینه برای انجام عمل سینه گزینه‌ های مختلفی برای انتخاب نتیجه جراحی است که این گزینه ‌ها بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می‌ شود. از مزیت های کاشت انواع پروتز سینه بعد از سرطان نیز نمی توان چشم پوشید چرا که این موضوع به بازگشت روحیه و اعتماد به نفس بیماران مبتلا به سرطان سینه کمک زیادی می کند.

در این نوع از عمل، پروتز‌ها از طریق برش‌های بسیار کوچکی درون سینه جای داده می ‌شوند و در زیر بافت سینه قرار می ‌گیرند.

همچنین افرادی که خواهان متناسب کردن اندازه سینه خود هستند، افرادی که برای بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری سینه هایشان افتاده شده است، نیز در دسته این نوع از جراحی قرار می گیرند.

انواع جراحی زیبایی سینه

طبق نظر دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص انواع جراحی پلاستیک و زیبایی و بهترین متخصص زیبایی و جراح سینه، انواع جراحی سینه شامل موارد زیر است:

بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه : با استفاده از پروتزهایی از جنس سیلیکون، یکی از رایج‌ترین جراحی‌های سینه به درخواست بانوان است.

لیفت سینه یا ماستوپکسی : در این نوع عمل زیبایی مشکلاتی نظیر افتادگی یا شل شدن نامتعارف سینه برطرف می‌شود.

تزریق ژل و چربی به سینه : در این روش پزشک متخصص با استفاده از لیپوساکشن چربی را از سایر نقاط برداشته و به سینه تزریق می کند.

کوچک کردن سینه بانوان یا ماموپلاستی : در این روش از جراحی پلاستیک و زیبایی، با ایجاد برش‌هایی که الگوی خاصی دارد، بافت چربی و پوست اضافی سینه خارج و نوک سینه به قسمت بالاتری پیونده زده می‌شود.

کوچک کردن سینه آقایان یا ژنیکوماستی : علاوه بر بانوان برخی از آقایان نیز از بزرگی سینه رنج می‌برند. روش جراحی آقایان نیز با ایجاد چند برش بافت اضافی خارج و سینه خوش فرم می‌شود.

خانمهای علاقه مند به کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی

خانمهایی که سینه‌ های بسیار بزرگی دارند، بیشتر اوقات احساس درد، خارش و عرق سوز شدن دارند که همین موضوعات نارضایتی آن ها را در پی دارد. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با انجام چند برش خاص علاوه بر برداشتن بافت ها و بالابردن نوک سینه به زیباتر شدن شکل سینه ها کمک کرده و نارضایتی و درد بیمار را نیز برطرف می ‌سازد.

افرادی که از اضافه وزن و افزایش میزان چربی در بافت سینه خود رنج می برند در صف این نوع از جراحی قرار می گیرند. همچنین آنهایی که از داروهای هورمونی مانند قرص‌های ضدبارداری استفاده کردند که باعث تحریک شدن بافت‌ سینه و افزایش اندازه آن شده و یا دوران بارداری شان باعث افزایش حجم سینه های آنها به طور غیرطبیعی شده نیز خواهان این نوع از جراحی هستند. همچنین یائسگی در خانمها، افزایش میزان چربی در بافت سینه و بزرگ شدن آن را در پی دارد، که آنها را نیز در رده علاقه مندان به جراحی ماموپلاستی کاهشی قرار می دهد.

 

آقایان علاقمند به کوچک کردن سینه یا ژنیکوماستی

این روزها برخی از آقایانی که به دلایل مختلفی اعم از چاقی بیش از حد، افزایش میزان استروژن ناشی از اشکال در کبد و مصرف الکل و یا تغییر هورمون هایی که ناشی از ابتلا به سرطان های نظیر ریه یا بیضه دچار بزرگی سینه شده اند، به جراحی ژنیکوماستی روی آورده اند. البته افزایش سایز سینه در بسیاری از اوقات خطری برای فرد ندارد، اما آنها برای به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر خود به انجام عمل ژنیکوماستی علاقه مندند.

انجام این جراحی از طریق لیپوساکشن یا برداشتن بافت اضافی و یا هر دو  نوع صورت می پذیرد. این روش ها بسته به اندازه سینه در افراد متفاوت است که پس از آن آقایان به سینه هایی متناسب با بدنشان دست پیدا می کنند.

افراد نیازمند به لیفت سینه‌ یا ماستوپکسی

خانم هایی که به اصلاح افتادگی سینه خود علاقه دارند و در عین حال نمی خواهند سینه هایی بزرگ داشته باشند از ماستوپکسی استفاده می کنند. همچنین افرادی که سینه های افتاده دارند و می خواهید سینه هایشان پرتر شود و یا سینه هایشان دراز است و می خواهند گرد به نظر برسد و یا نوک پستانهایشان  به سمت پایین است در صف علاقه مندان به ماستوپکسی هستند.

در این نوع از جراحی، دکتر حمیدرضا فتحی؛ فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک بسته به میزان افتادگی سینه ها(خفیف، متوسط و شدید) و وضعیت آنها از بهترین تکنیک جراحی لیفت سینه استفاده می کند که در نهایت موجب بالا رفتن سینه ‌ها و ظاهری جوان و زیبا در سینه ‌ها می ‌شود.

جراحی لیفت سینه با ایجاد یک برش در اطراف‌ هاله‌ نوک سینه و یک برش در قسمت زیر سینه، انجام می پذیرد که هم بافت اضافه و هم پوست اضافی سینه‌ ها را می توان برداشت.

یکی از سوالات متداولی که از دکتر حمید رضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود این است که اگر فردی تحت عمل جراحی لیفت سینه یا کوچک کردن سینه قرار بگیرد روی حس نوک سینه چه تاثیری دارد که به طور کامل به این سوال در ویدیو زیر پاسخ داده می شود

دوستداران تزریق ژل و چربی به سینه

در این روش فوق تخصص زیبایی و پلاستیک با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از سایر نقاط برداشته و به سینه تزریق می کند. تزریق ژل و چربی برای بزرگ کردن و لیفت سینه به کار برده می شود و دیگر نیازی به عمل جراحی سینه برای افزایش سایز سینه ‌ها نیست.  در این روش به دلیل سرعت دوره درمانی، بیماران می‌ توانند فعالیت ‌های روزانه خود را بعد از تزریق از سر بگیرند. البته این روش برای ماموگرافی و تشخیص سرطان سینه نیز اختلالی ایجاد نمی کند. این روش برای خانمهایی که تنها نیاز دارند یک سایز به سینه هایشان اضافه شود، کارآمد است.

با تزریق چربی در سینه، فرم و سایز سینه ‌ها بهبود پیدا می کند و عدم تقارن یا بد شکلی در سینه ها اصلاح می شود.

برای تزریق چربی در سینه، ابتدا با استفاده از دستگاه لیپوساکشن با فشار کم، از ناحیه ای دیگر از بدن، چربی استخراج می ‌شود.

اگر بیمار شرایط مناسب برای این نوع از تزریق داشته باشد، نتایج آن بسیار رضایت ‌بخش است و انجام عمل نیز از ایمنی بالایی برخوردار است.

افراد نیازمند جراحی ترمیم سینه

عمر پروتز‌های سینه بسیار طولانی است. اما به بیماران این نکته را اعلام می کنیم که اگر عمل پروتز سینه را انجام دهند در آینده به جراحی ترمیمی نیاز پیدا خواهند کرد. در این نوع از جراحی از دو متد کمک گرفته می شود. ایجاد تغییرات در فرم سینه برای دست پیدا کردن به ظاهری جوان تر، یکی از این روش ها است. در روش دوم ممکن است، جراح، تشخیص دهد که پروتز سینه با یک پروتز با شکل دیگر یا سایز متفاوت عوض شود. بنابراین، این نوع از جراحی به علت انجام آن بستگی دارد که در آن پروتز تنظیم می شود یا عمل سینه پیچیده و سنگین تری انجام می شود.

برداشتن پروتز سینه

همانطور که در برخی از افراد گذاشتن پروتز مرسوم است و به عنوان راه حلی برای داشتن سینه هایی متناسب و زیبا است . در مقابل برخی از افراد نیز نیاز به برداشتن جراحی سینه پیدا می کنند و گاهی اوقات لازم است که پروتز کاشته شده، برداشته شود.

درست است که این پروتزها عمر بالایی دارد اما در نهایت فرسوده شده و می شکنند و عمر زمانی آن ها به صورت دقیق مشخص نیست. میانگین عمر این پروتزها معمولا بین 12 تا 15 سال تخمین زده شده است. زمانی که عمر آنها سر بیاید و یا در دمای عادی بدن زمانی که به سیلیکون مایع تبدیل می شود به سمت اندام های دیگر بدن نشت پیدا کند، زمان برداشتن پروتزها رسیده است.

جراحی برداشتن پروتز سینه با ایجاد یک برش کوچک که معمولا در همان جای برش قبلی انجام شده و پروتزها به بیرون کشیده می شود.

این کار معمولا در مطب و با بیحسی موضعی انجام می شود. در بسیاری از موارد، بسته به سایز پروتز و میزان کشیدگی پوست بعد از گذاشتن پروتز، بیمار درخواست عمل لیفت سینه را هم می کند که این عمل برای برگرداندن زیبایی مجدد سینه های وی انجام می شود.

بعد از جراحی زیبایی سینه

  • بعد از عمل به دلیل برش هایی که در پستان و عضلات زده شده با مشاوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی به مدت چند هفته باید از سینه بند یا گن مخصوص استفاده شود.
  • در صورت نیاز به تسکین درد، جراح سینه داروهای خاص را تجویز خواهد کرد. پس بیمار باید خوردن خودسرانه دارو اجتناب کند.
  • برای کاهش التهاب باید به مدت چند هفته بر روی کمر خوابید و از چند بالش استفاده کرد تا سینه ها در سطح بالاتری قرار بگیرند
  • تورم بعد از جراحی از 3 تا 5 هفته متغیر است.
  • بسته به نوع نخ بخیه یعنی جذبی یا غیر جذبی جراح زمان مراجعه مجدد به مطب را به بیمار اطلاع می دهد.
  • بهتر است به مدت 72 ساعت بیمار دوش نگیرد و بعد از آن باید از قراردادن مستقیم سینه ها در مقابل دوش پرهیز کند.
  • بیمار از مواد غذایی سدیم دار و دارای چربی باید به میزان بسیار کمی استفاده کند.
  • افراد سیگاری از دو هفته قبل از جراحی تا چند هفته بعد از جراحی باید از سیگارکشیدن خودداری کنند. چرا که سیگار کشیدن خطر عفونت قفسه سینه، خونریزی و عفونت را بالا می برد و سرعت بهبودی زخم را کاهش می دهد.

 

بهترین متخصص زیبایی و جراحی ترمیمی در تهران

دکتر حمیدرضا فتحی با برگزاری جلسات مشاوره تخصصی و حرفه ای در خصوص انجام انواع جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، جراحی سینه ، جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی باسن، عمل لاغری لیپوساکشن و لیپوماتیک، تزریق ژل و بوتاکس و غیره شما را تا رسیدن به ایده‌آل ذهنی‌تان و نتیجه مطلوب همراهی می‌کند. برای مشاهده نمونه کارها می توانید دکتر فتحی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. همچنین برای اخذ نوبت و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دکتر حمیدرضا فتحی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر حمیدرضا فتحی

دکتر حمیدرضا فتحی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
عضو هیئت علمی «دانشیار» دانشگاه علوم پزشکی تهران دپارتمان جراحی پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *